Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 6.02.2023

Долар США виріс у п'ятницю після того, як сильний звіт про зайнятість у США викликав побоювання про те, що ФРС може довше за очікуване зберігати яструбину монетарну політику.

Звіт Міністерства праці США про зайнятість показав, що кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі зросла на 517 000 робочих місць минулого місяця, що значно вище за очікуване зростання на 185 000 осіб.

Минулого тижня ФРС підвищила ставки на 25 базисних пунктів і заявила, що пішла на поправку у боротьбі з інфляцією, що спровокувало голубині очікування на ринку.

Однак п'ятничні цифри за кількістю робочих місць поряд з відновленням індустрії послуг США в січні змусили інвесторів засумніватися, що ФРС майже закінчила свою політику жорсткості грошово-кредитної політики.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжила падіння після технічного відскоку вниз від лінії опору висхідного тренду. Котирування залишили невеликий запас ходу до підтримки 1,0749. Однак у рамках каналу ослаблення може продовжитися до мети 1,0695, зазначеної нижнім пунктиром.На чотиригодинному графіку EURUSD зниження пари зупинено локальною пунктирною підтримкою 1,0777. Якщо вона не встоїть, наступною метою для ослаблення можна розглядати пунктир 1,0695, що йде на південь.

GBP/USD

Пара GBPUSD під час п'ятничного падіння пробила рівень підтримки 1,2068. Якщо закріплення під нею вдасться, наступною метою на південь буде рівень 1,1904, у разі якщо ціну не становить лінія підтримки висхідного каналу в області 1,1990. Альтернативним сценарієм буде повернення в діапазон 1,2068 – 1,2307На чотиригодинному графіку GBPUSD пара відступила до пробитого рівня 1,2068, що може завершитися підтвердженням його опору з подальшим зниженням ціни.

USD/JPY

Пара USDJPY злетіла на тлі зростання долара США, а також внаслідок падіння японської валюти. Єна постраждала через новини про те, що заступник керуючого Банку Японії Масаесі Амамія може стати наступним головою центрального банку.

На цьому фоні котирування USDJPY відкрилися з гепом вище за рівень 131,25. Якщо геп перекриється, а новини будуть спростовані, ціна може відкотити до вказаної горизонталі. При цьому зберігається запас ходу опору 135,19.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що конфігурацію симетричного трикутника минулого тижня було скориговано. Тим не менш, ціна вийшла з нього вгору і має потенціал зростання як мінімум до середини бічного діапазону 131,25 - 135,19.

USD/CAD

Пара USDCAD на тлі зростання долара США відновлюється після втрат на початку минулого тижня. Котирування знаходяться на шляху до опору діапазону 1,3351 – 1,3457, зберігаючи до нього невеликий запас ходу.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара наближається до лінії опору низхідного каналу, звідки можливий розворот вниз. Альтернативним сценарієм буде пробою рівня 1,3457 і закріплення вище за нього, що відкриє котируванням шлях до наступної мети 1,3565.

Gold

Ціни на золото за два дні втратили майже тритижневе зростання, оскільки долар США виріс у відповідь на несподівано сильний січневий звіт із зайнятості.

Котирування Gold пробили рівень підтримки 1873,50, але поки що неясно, чи зможуть закріпитися під ним.

Звідси технічно варто розглядати один із двох сценаріїв: продовження падіння до рівня 1829,19 або повернення в діапазон 1873,50 – 1908,66.

Brent

Ціни на нафту до кінця минулого тижня втратили понад 8%. У п'ятницю зростання долара США після сильних даних про зайнятість спричинило обвал котирувань, оскільки знизило попит з боку покупців, які розплачуються іншими валютами.

У понеділок ціна чорного золота обережно відновлюється. У неділю виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль наголосив, що відновлення економіки Китаю залишається ключовим фактором зростання цін на нафту.

Ціна Brent на момент написання огляду знаходиться в середині бокового діапазону 77,48 – 81,80, звідки технічно має запас ходу до будь-якого з його кордонів.

Поділіться цією новиною: