Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 5.03.2024

Несподівано сильна економічна ситуація у США продовжує підтримувати долар, розчаровуючи інвесторів, які розраховують на його ослаблення у світлі очікуваного зниження процентних ставок.

Цей тиждень стане перевіркою для стійкості долара, оскільки інвестори очікують на виступ голови ФРС Джерома Пауелла перед законодавцями в середу і четвер, а також даних про зайнятість наприкінці тижня.

Будь-які ознаки того, що ФРС залишається вірним своєму наміру скорочення ставок «вищим і довшим», або що економіка США продовжує демонструвати стійкість, можуть стати підтримкою для американської валюти.

Інвестори прогнозують зниження ставок на 85 базисних пунктів у 2024 році, порівняно з більш ніж 150 базисними пунктами, які вони очікували на початку січня, згідно з даними ф'ючерсів, пов'язаних із процентною ставкою ФРС.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує консолідацію в середині діапазону 1,0749 – 1,0903. Звідси можливий рух до будь-якої його меж, але для виходу з боковика, ймовірно, знадобиться фундаментальний каталізатор.На чотиригодинному графіку EURUSD сформувався бічний діапазон між підтримкою 1,0796 (відзначений пунктиром) та пунктирним опором 1,0866. Якщо піднятися вище за цей рівень не вдасться, можливий розворот і зниження ціни в боковику.

GBP/USD

Пара GBPUSD тримається між рівнем 1,2647 та пунктирним опором 1,2690, який сформований максимумами минулого тижня. За їх оновлення зростання може продовжитися до опору 1,2777.На чотиригодинному графіку GBPUSD сформувався локальний діапазон 1,2598 – 1,2690 (між двома пунктирами). Розворот ціни вниз від опору може призвести до локального зниження в боковику.

USD/JPY

Динаміка пари USDJPY не змінилася. Ціна все ще тримається понад 150 ієн за долар. Консолідація в діапазоні між цим психологічним рівнем та лютневими максимумами може продовжуватись до появи фундаментального каталізатора волатильності.На чотиригодинному графіку USDJPY пара продовжує торгуватися в середині діапазону 149,55 - 150,78 (між двома пунктирами), звідки може сходити до будь-якого з його кордонів.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує консолідуватися між рівнем підтримки 1,3565 та лютневими максимумами. Вихід ціни із цього діапазону консолідації можливий у середу на тлі оголошення підсумків засідання Банку Канади.На чотиригодинному графіку USDCAD, якщо ціну зупинять лютневі максимуми, можливий розворот і повернення до підтримки 1,3565. Закріплення вище за максимуми від 28 лютого відкриє ціні шлях до наступного опору 1,3665.

Gold

У вівторок ціни на золото продовжують зміцнюватися поблизу тримісячного піку, чому сприяли стримані витрати на виробництво та будівництво у США.

Також інвестори очікують виступу голови ФРС Джерома Пауелла і ключових даних із зайнятості пізніше цього тижня, що може позначитися на динаміці долара США, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції.

Ціна дорогоцінного металу пробила рівень 1200,00 і знаходиться на півдорозі до найближчої мети 2144,33.

Brent

Ціни на нафту падають другий день у вівторок на тлі обіцянок Китаю перетворити свою модель економічного розвитку та обмежити надмірні промислові потужності. Одночасно планується встановити цільовий показник економічного зростання на 2024 рік на рівні близько 5%, що аналогічно до мети минулого року. Якщо мети буде досягнуто, це, ймовірно, забезпечить зростання споживання палива.

Під час європейської торгової сесії котируванням вдалося відіграти частину позицій. Проте ціна повернулася до локального діапазону торгів 80,61 - 83,19 між двома пунктирами. Є можливість тестування на міцність рівня опору 83,19. Альтернативним сценарієм буде зниження у вказаному коридорі.

Поділіться цією новиною: