Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 3.08.2023

Долар США продовжує зміцнюватися в четвер. Валютні стратеги, опитані Reuters, прогнозують, що долар утримає свої позиції по відношенню до більшості основних валют у найближчі три місяці, оскільки стійка внутрішня економіка підтримує очікування того, що відсоткові ставки залишатимуться високими довше.

Основною подією дня сьогодні буде оголошення підсумків засідання Банку Англії о 14:00. Очікується, що основна процентна ставка буде підвищена з 5,00% до 5,25%. Одночасно буде опубліковано протокол засідання Комітету з грошово-кредитної політики.

О 14:30 виступить глава Банку Англії Ендрю Бейлі.

З боку США о 15:30 буде опубліковано щотижневий звіт за кількістю первинних звернень по допомогу з безробіття в США. Прогнозується він на рівні 227 тисяч заявок проти 221 тисячі раніше.

О 16:45 вийде індекс ділової активності у сфері послуг США за липень. Він, згідно з прогнозом, складе 52,4, що співпаде з попереднім значенням.

О 17:00 буде опубліковано індекс менеджерів з постачання для невиробничої сфери США від ISM за липень. Очікується його скорочення з рівня 53,9 до 53,0.

EUR/USD

Пара EURUSD вийшла вниз з вузького діапазону 1,0973 - 1,1034 під впливом долара США. Ціна досягла підтримки 1,0903, звідки при подальшому ослабленні може продовжити зростання до рівня 1,0831 (відзначений пунктиром).На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що ціна залишається невеликий запас ходу до підтримки 1,0903. Подальший напрямок залежатиме від того, встоїть ця горизонталь, або буде пробита із закріпленням пари під нею. У першому випадку не виключено відновлення рівня 1,0973.

GBP/USD

Пара GBPUSD під час зниження майже досягла рівня підтримки 1,2647. Сьогоднішня реакція фунта на підсумки засідання Банку Англії, ймовірно, дозволить парі визначитися із положенням щодо цього кордону.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що пара досягла пунктирної підтримки 1,2696, яку тестує на міцність. Локально падіння нижче відкриває ціні шлях до рівня 1,2647, який також сьогодні може тестуватися на міцність.

USD/JPY

Пара USDJPY залишається в середині діапазону 141,84 – 144,97, намагаючись оновити максимуми торгової сесії вівторка. Технічно ціна залишається на роздоріжжі і може сходити до будь-якої межі коридору.На чотиригодинному графіку USDJPY пара проторговує пунктирний рівень 142,90, так і не визначившись із положенням щодо нього. Не виключено, що ясність до пари внесе реакція долара США на п'ятничний звіт із зайнятості.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує зміцнення на тлі зростаючого долара США і падіння канадського долара за зниженням нафтових котирувань. Закріплення ціни вище за рівень 1,3351 та оновлення максимумів від 7 липня відкриє їй шлях до опору широкого низхідного каналу в області значень 1,3430.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо закріплення ціни вище за підтримку 1,3351. Якщо попередній максимум помилкового пробою цього рівня буде оновлено, то висока ймовірність продовження зростання в область опору 1,3457.

Gold

Золото залишається під тиском, оскільки долар США стрімко зміцнився минулого тижня під впливом очікувань подальшого зростання ставок ФРС.

Котирування Gold пробили пунктирний рівень підтримки 1936,88 і сьогодні намагаються закріпитись під ним. Наступною метою на південь для ціни дорогоцінного металу буде підтримка 1908,66.

Brent

Нафта дешевшає другу торгову сесію поспіль. Різке падіння з більш як тримісячного максимуму на попередній сесії було викликане зниженням кредитного рейтингу уряду США, що вплинуло на ринкові настрої. Тим часом побоювання щодо браку пропозиції надають підтримку котируванням чорного золота.

Ціна на суміш марки Brent відскочила вниз від опору діапазону 81,80 – 85,62 та зберігає невеликий запас ходу до його підтримки.

Поділіться цією новиною: