Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 26.12.2022

Останній тиждень грудня традиційно відрізняється обмеженим фоном новин і низькою ліквідністю. Великий капітал уже пішов на канікули та повернеться на ринок лише у січні після новорічних свят.

У цей період ринок буде тонким - через обмежену ліквідність не виключено сплески волатильності на малих торгових обсягах. Але такі рухи зазвичай не ламають технічної картини, хоча трейдерам варто виявляти обережність.

У понеділок у багатьох країнах продовжуються різдвяні вихідні.

Біржі США, Канади, Німеччини, Швейцарії, Австралії та Нової Зеландії будуть закриті.

Проте подивимося, що відбувається на графіках і позначимо основні технічні сценарії на найближчі дні.

EUR/USD

На денному графіку EURUSD бачимо продовження консолідації та проторгування рівня підтримки 1,0606. Така ситуація триває вже другий тиждень і до кінця року може зберегтися.

Технічні сценарії передбачають або зростання опору 1,0749, або пробою підтримки 1,0606 і падіння до наступної мети 1,0461.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що в процесі консолідаційного руху ціна наближається до підтримки висхідного тренду. На цьому фоні зростання до рівня 1,0749 виглядає найімовірнішим технічним сценарієм.

GBP/USD

Пара GBPUSD на денному графіку після пробою рівня 1,2068 повернулася до нього, що не позбавляє актуальність сценарій відпрацювання ведмежого прапора і середньострокового падіння до рівня 1,1722, але, швидше за все, з відкатами.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо тестування на міцність рівня опору 1,2068, проте зниження від нього можливе, а найближчою метою на південь служить рівень підтримки 1,1904.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує консолідуватися, малюючи полотно висхідного прапора в бічному діапазоні 131,25 – 135,19.

Пара впала після того, як Банк Японії минулого тижня ухвалив рішення про розширення допустимого діапазону навколо його цільового показника прибутковості облігацій, що зміцнило ієну.

Однак сьогодні голова Банку Японії Харухіко Курода наголосив, що він був спрямований на посилення ефекту надм'якої грошово-кредитної політики, а не на перший крок до відмови від масштабної програми стимулювання.

На цьому фоні стимулів для подальшого зростання ієни в парі найближчими днями може не бути, а поточна корекція в боковику 131,25 - 135,19 продовжиться.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що технічна картина поки що залишається колишньою - котирування продовжують малювати полотно ведмежого прапора. Сценарій його відпрацювання та пробою підтримки 131,25 залишається актуальним, але консолідація може затягнутися через святковий ринок.

USD/CAD

Пара USDCAD опустилася до рівня підтримки бокового діапазону 1,3565 - 1,3661, одночасно залишаючись у висхідному тренді.

У вказаному боковику, схоже, змальовується розворотний патерн подвійна вершина. Якщо рівень 1,3565 буде пробитий, наступною метою буде рівень підтримки 1,3457.На чотиригодинному графіку USDCAD ціна ще зберігає запас ходу до горизонтального рівня підтримки 1,3565. При його досягненні можливий як відскок і навіть малювання третьої вершини для завершення розворотної фігури, так і пробою горизонталі з подальшим зниженням наступного рівня 1,3457.

Gold

Золото завершило торговельну сесію п'ятниці невеликою відбудовою. Проте технічна картина не змінилася.

Котирування знаходяться на шляху до лінії підтримки локального висхідного тренду. І коли після вихідних торги продовжаться, ціна може ще впасти, після чого перейти до відновлення в каналі та одночасно в бічному діапазоні 1765,25 – 1807,92 з наступним рухом до рівня 1829,19.

Brent

Ціни на нафту в п'ятницю закріпилися вище за рівень 81,80 і майже досягли наступної мети 85,62, хоча невеликий запас ходу до цього опору зберігається.

Цього тижня при подоланні опору 85,62 зростання може продовжитись, і цілями будуть позначки 88,50 та 92,05. Альтернативним сценарієм буде продовження торгів у коридорі 81,80 – 85,62.

Поділіться цією новиною: