Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 25.01.2024

У четвер долар в цілому залишався стабільним поблизу шеститижневого максимуму, оскільки інвестори очікують на ВВП та інші дані цього тижня, щоб отримати підказки про майбутню траєкторію відсоткових ставок у США.

Сьогодні о 15:15 буде оголошено підсумки засідання ЄЦБ. Очікується збереження відсоткової ставки на рівні 4,5%. Також буде опубліковано заяву щодо монетарної політики.

О 15.45 відбудеться прес-конференція ЄЦБ.

О 17:15 виступить із промовою голова ЄЦБ Крістін Лагард.

О 15:30 також вийде блок даних із США: статистика на замовлення на особисте споживання та звіт із ВВП. Зростання економіки у четвертому кварталі очікується на рівні 2,0% проти 4,9% раніше.

Одночасно вийде щотижневий звіт щодо кількості первинних заявок на отримання допомоги з безробіття в США. Прогнозується 199 тисяч проти 187 тисяч у минулому періоді.

EUR/USD

Технічна картина на графіку EURUSD не зазнала істотних змін. Пара продовжує торгуватися під рівнем 1,0903, положення щодо якого може прояснити після оголошення підсумків засідання ЄЦБ сьогодні.На чотиригодинному графіку EURUSD теж поки що неясно, чи зможе ціна закріпитися вище за рівень 1,0903, щоб продовжити зростання. При цьому не виключено оновлення цінових орієнтирів після рішення ЄЦБ. Локально метою півдня для пари залишаються мінімуми торгової сесії вівторка.

GBP/USD

Пара GBPUSD у середу досягла опору коридору 1,2613 – 1,2777, після чого відступила від нього вниз. З технічної точки зору з цього положення пара може ще раз сходити до опору, так і повернутися до підтримки 1,2777.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що пара торгується всередині коридору 1,2613 - 1,2777, звідки може сходити до будь-якої з його кордонів.

USD/JPY

Пара USDJPY все ще тримається вище підтримки діапазону 146,92 – 150,00. Черговий відскок від неї створює технічні передумови для відновлення до максимумів минулого тижня.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що пара розгорнулася вгору в рамках локального діапазону 146,92 - 148,50, в якому котирування ще мають запас ходу до його верхнього пунктирного кордону.

USD/CAD

Пара USDCAD зросла, оскільки канадський долар упав після рішення Банку Канади у середу залишити відсоткові ставки незмінними. Ціна зміцнилася в рамках діапазону 1,3457 – 1,3565. Оновлення максимумів від 17 січня дозволить котируванням продовжити зростання до рівня 1,3565 і, можливо, протестувати його на міцність.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо спробу ціни розвернутися вниз від рівня максимумів 17-18 січня, що не виключає можливості повернення підтримки 1,3407 від поточних значень.

Gold

Ціни на золото завершили торгову сесію середи зниженням, а під час європейської сесії четверга намагаються відіграти частину позицій.

При цьому з технічного погляду ситуація залишається незмінною. Котирування дорогоцінного металу продовжують консолідуватися в середині діапазону 1998,19 - 2046,56, звідки можуть сходити до будь-якої з його меж.

Brent

Ціни на нафту зросли в четвер після того, як дані показали, що запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися сильніше, ніж очікувалося. Водночас, скорочення Центральним банком Китаю норми резервування банків посилило надії на додаткові заходи стимулювання та відновлення економіки.

Котирування марки Brent пробили верхню межу симетричного трикутника, що в рамках відпрацювання фігури відкриває ціні шлях до рівнів 81,80 та 85,62.

Поділіться цією новиною: