Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.10.2023

Японська єна була в центрі уваги азіатських торгів у понеділок, тимчасово ослабнувши до позначки в 150 за долар. Деякі інвестори все ще роблять ставку на подальше зростання долара, тоді як інші очікували втручання японської влади на ринках.

Також ринки перебувають у напрузі через ризик того, що конфлікт між Ізраїлем та ісламістським угрупуванням Хамас може перерости в ширший регіональний конфлікт.

Казначейські облігації США залишаються під тиском, в очікуванні засідання Європейського Центрального Банку і даних щодо ВВП США, які будуть опубліковані пізніше цього тижня. Долар США торгується в червоній зоні, але залишається вище мінімумів минулого тижня.

Варто зазначити, що на понеділок не заплановано важливих каталізаторів волатильності, що, ймовірно, сприятиме млявим торгам сьогодні.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує торгуватися під опором діапазону 1,0461 - 1,0606 і може тестувати його на міцність. Сигналом до подальшого зростання буде закріплення вище за максимуми від 12 жовтня.На чотиригодинному графіку EURUSD сформувався локальний висхідний тренд. Так як ціна залишається в середині цього каналу, можливий як відкат до рівня підтримки на перетині з локальною горизонталлю 1,0563, так і зростання до верхньої межі в області максимумів від 12 жовтня.

GBP/USD

Пара GBPUSD обережно відступає вгору від підтримки бокового діапазону 1,2068 – 1,2307, що створює технічні передумови для подальшого відновлення, якщо проміжний рівень 1,2191 буде пройдений знизу вгору.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо формування локального низхідного тренду. Якщо його опір встоїть, то висока ймовірність повернення ціни до підтримки 1,2068.

USD/JPY

На графіку USDJPY не відбувається суттєвих змін на четвертій сесії поспіль. Пара консолідується під верхньою межею бокового діапазону 146,92 – 150,00 і все ще може тестувати на міцність психологічний рівень у 150 ієн за долар, після чого, ймовірно, розгорнеться від нього вниз.На чотиригодинному графіку USDJPY триває проторговування під опором у 150 єн за долар, зберігаються технічні передумови для розвороту та повернення до пунктирного рівня підтримки 149,35.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує спроби закріпитися вище за рівень 1,3715, залишаючи довгі нижні тіні помилкових пробоїв. Якщо ця горизонталь втримається як підтримка, наступною метою для зростання буде найближчий опір 1,3794. В іншому випадку пара повернеться в діапазон 1,3661 – 1,3715.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара торгується в середині висхідного тренду, звідки зберігає запас ходу до будь-якої з його кордонів і може опуститися в область 1,3680, так і вирости до опору 1,3794.

Gold

Золото відступив від п'ятничних максимумів у понеділок, проте продовжує торгуватись у зеленій зоні на тлі ослаблення американської валюти.

Ціна Gold пробиває рівень 1974,51, і якщо закріплення вище за нього вдасться, дорогоцінний метал може повернутися до п'ятничних максимумів - опору 1998,19. Альтернативним сценарієм буде перехід у коридор 1949,80 – 1974,51.

Brent

Ціни на нафту впали більш ніж на 1 долар у понеділок, оскільки у вихідні дні активізувалися дипломатичні зусилля щодо стримування конфлікту між Ізраїлем та палестинським угрупуванням ісламізму ХАМАС, що знизило побоювання з приводу обмеження поставок.

Котирування Brent відступили від рівня опору 92,05 і знаходяться на півдорозі до підтримки 89,00 (відзначено пунктиром). На тлі геополітичної нестабільності не виключено повернення котирувань до рівня 92,05 та тестування його на міцність.

Поділіться цією новиною: