Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.06.2023

Долар отримав підтримку в п'ятницю на тлі втечі від ризику, оскільки яструбині коментарі світових центральних банків, включаючи Федеральну резервну систему, посилили побоювання, що їх агресивне посилення грошово-кредитної політики може підштовхнути економіку до глибшого спаду.

Фунт стерлінгів не зміг утримати позиції після більшого, ніж очікувалося, підвищення ставки Банку Англії (BoE) на 50 базисних пунктів у четвер, що посилило побоювання з приводу рецесії, що насувається у Великобританії.

EUR/USD

Пара EURUSD падає другий день поспіль, оскільки долар США повернувся до зростання. Котирування пробили підтримку 1,0903 та зберігають невеликий запас ходу до пунктирного рівня 1,0835. Якщо він не встоїть, наступною метою ослаблення буде підтримка 1,0749.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пунктирну підтримку 1,0835 ось-ось буде досягнуто. Технічно від неї можливий як розворот із поверненням до опору 1,0973, і пробою з наступним падінням до рівня 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD впала, оскільки несподівано сильне підвищення ставки Банком Англії до 5% посилило побоювання щодо рецесії у Великій Британії. На цьому фоні котирування знижуються від опору 1,2777, зберігаючи невеликий запас ходу до найближчої підтримки 1,2647.На чотиригодинному графіку GBPUSD послідовне оновлення мінімумів створює передумови подальшого ослаблення пари до рівня 1,2647.

USD/JPY

Пара USDJPY різко зросла у четвер завдяки зміцненню долара США. Рівень опору 141,84 пробитий, тепер ціна знаходиться на півдорозі до опору 144,97. Тим не менш, з середини діапазону можливий відкат до рівня 141,84 і підтвердження його в якості підтримки.На чотиригодинному графіку USDJPY пара перейшла до консолідації в області 143 ієн за долар. Якщо долар США продовжить зміцнення, то зростання, можливе з технічної точки зору, продовжиться.

USD/CAD

Пара USDCAD повернула втрачені у четвер позиції, досягнувши рівня 1,3207, який зараз тестується на міцність як опір. Технічно можливе повернення пари в діапазон 1,3207 - 1,3274, якщо відновлення продовжиться. Альтернативним сценарієм буде відскок від рівня 1,3207 вниз та повернення до мінімумів торгової сесії четверга.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що рівень 1,3207 тестується на міцність. Подальша поведінка ціни залежатиме від того, з якого боку від цього кордону закріпиться ціна.

Gold

Ціни на золото коливалися близько тримісячного мінімуму у п'ятницю. Котирування дорогоцінного металу продемонстрували найбільше тижневе падіння з лютого. Тиск спричинив зростання долара США після того, як голова ФРС Джером Пауелл натякнув на подальше підвищення процентних ставок.

Ціна Gold досягла горизонтального рівня підтримки 1908,66 у четвер, від якого намагається відступити нагору. Локально, якщо поточна межа встоїть, котирування можуть відновитися пунктирного опору 1936,88.

Brent

Ціни на нафту знижуються другу сесію поспіль, розгубивши всі позиції тижня та наближаючись до тижневого зниження більш ніж на 3%. Тиск на ціну чинить більш високе, ніж очікувалося, підвищення процентної ставки у Великій Британії та очікування подальшого зростання ставки в США, що посилює побоювання з приводу попиту на енергоносії.

Ціна на суміш марки Brent впала до рівня підтримки бокового діапазону 72,59 – 77,48 і може тестувати його на міцність хибними пробоями.

Поділіться цією новиною: