Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.02.2024

Індекс долара впав у четвер, але після відіграв втрати, піднявшись із тритижневого мінімуму, оскільки інвестори чекали нових каталізаторів даних, щоб отримати підказки про те, коли Федеральна резервна система США почне знижувати відсоткові ставки.

Цього року долар відновився, оскільки сильне економічне зростання та стійка інфляція змусили трейдерів відмовитись від очікувань щодо того, коли центральний банк США почне пом'якшення політики.

Але після досягнення тримісячного максимуму минулого тижня американська валюта значною мірою консолідується.

EUR/USD

Пара EURUSD намагається закріпитися вище діапазону 1,0724 – 1,0818 (між двома пунктирами). Ціни мають потенціал зростання до найближчого опору 1,0903, але якщо пунктирний кордон 1,0818 не встоїть, котирування можуть відкотити до горизонталі 1,0724.На чотиригодинному графіку EURUSD сформувався локальний висхідний канал. Зараз ціна консолідується поблизу його підтримки, і якщо цей кордон встоїть, є ймовірність зростання до найближчого опору 1,0903.

GBP/USD

Стерлінг виріс по відношенню до долара у четвер, оскільки дані британського дослідження ділової активності виявилися сильнішими, ніж очікувалося, і показали стійке зростання компаній сфери послуг.

Котирування GBPUSD намагаються закріпитися вище за рівень 1,2647, що дозволить ціні продовжити зростання до опору 1,2777. Альтернативним сценарієм буде повернення в діапазон 1,2503 – 1,2647.На чотиригодинному графіку GBPUSD закріплення ціни вище за рівень 1,2647 виглядає неоднозначним. Але якщо ціна утримається вище за цю горизонталь, зростання до опору широкого низхідного каналу може продовжитися в область значень 1,2720.

USD/JPY

Японська єна продовжує втрачати позиції через спекулятивні продажі проти долара США. Пара USDJPY піднялася вище за 150 єн за долар, і якщо зможе подолати нещодавні максимуми, то продовжить зростання до рівня 151,72.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо вихід ціни вгору із симетричного трикутника. Потенціал відпрацювання фігури передбачає зростання рівня 151,72.

USD/CAD

Пара USDCAD утрималася в рамках бокового діапазону між підтримкою 1,3457 та пунктирним опором 1,3542. Після розвороту вгору від нижньої межі пари може продовжити зростання.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара знаходиться на шляху до опору діапазону 1,3457 – 1,3542, звідки зберігає запас ходу до опору, але може сходити до будь-якої його меж.

Gold

Ціни на золото в п'ятницю трохи знизилися, але були на шляху до свого першого тижневого зростання за три тижні, оскільки загальне ослаблення долара США і напруження на Близькому Сході підвищили привабливість злитків.

З технічної точки зору котирування залишаються в рамках низхідного тренда та бокового коридору 1998,19 - 2046,56, з середини якого можуть сходити до будь-якої межі боковика.

Brent

Ціни на нафту в п'ятницю знизилися після того, як центральний банк США заявив, що скорочення процентних ставок може бути відкладено щонайменше ще на два місяці. Проте ознаки здорового попиту та пропозиції палива побоювання можуть призвести до пожвавлення цін найближчими днями.

Котируванням марки Brent вдалося втриматися вище за рівень 81,80, що створює технічні передумови для досягнення максимумів тижня і у разі їх оновлення - подальшого зростання до рівня 85,62.

Поділіться цією новиною: