Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.02.2023

Долар США виріс у середу після публікації протоколів FOMC. Однак на початку торгової сесії четверга частина позицій була втрачена, оскільки ринки вже врахували ідею того, що ФРС залишиться на своєму агресивному шляху підвищення ставок після того, як протоколи посилили яструбину риторику центрального банку.

Багато політиків ФРС висловилися за зниження темпів підвищення відсоткових ставок на останньому засіданні центрального банку США. Однак вони також зазначили, що стримування неприйнятно високої інфляції буде «ключовим фактором» у тому, наскільки потрібно підвищувати ставки надалі.

Сьогодні локальним каталізатором волатильності для американської валюти може стати публікація даних із ВВП США з 15:30, а також дані щодо первинних звернень з допомогою з безробіття.

EUR/USD

Пара EURUSD впала до рівня підтримки 1,0606, але поки тримається вище за нього. Якщо він встоїть, очікується відновлення. Тоді як пробою цього кордону та закріплення нижче дозволить котируванням продовжити шлях на південь до наступного рівня 1,0461.На чотиригодинному графіку EURUSD пара перейшла до консолідації на рівні підтримки бокового діапазону 1,0606 – 1,0695. Формування проторгування може продовжуватися доти, доки не з'явиться каталізатор новин волатильності, який дозволить ціні визначитися з положенням щодо рівня 1,0606.

GBP/USD

Пара GBPUSD підтвердила відскоком донизу лінію підтримки висхідного каналу і повернулася під горизонтальний рівень 1,2068. На цьому фоні котируванням середньостроково відкрито шлях до горизонтального рівня підтримки 1,1904.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара розгорнулася вниз, не доходячи до лінії опору низхідного тренду. Закріплення під рівнем 1,2068 відкриває GBPUSD шлях до послідовного ослаблення, де найближчою метою на південь буде щонайменше від 21 лютого.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує консолідацію під рівнем опору бокового діапазону 131,25 – 135,19. Підібування ціни до його верхньої межі створює передумови для пробою рівня 135,19. Якщо ціна зможе закріпитися вище за нього, USDJPY відкриється шлях до опору 137,66.На чотиригодинному графіку USDJPY технічна картина не зазнала істотних змін. Локальний рівень 134,64, зазначений пунктиром, встояв як підтримка, що створює передумови для повернення до опору 135,19 і тестування його на міцність.

USD/CAD

Пара USDCAD сьогодні відступила від рівня опору бокового діапазону 1,3457 – 1,3565. Звідси котирування мають запас ходу до його підтримки. Альтернативним сценарієм може стати тестування рівня 1,3565 на міцність.На чотиригодинному графіку USDCAD консолідація ціни під рівнем 1,3565 не дає ясності щодо того, чи зможе пара повернутися до тестування на міцність. Локально зберігається можливість руху ціни до будь-якої межі коридору 1,3457 - 1,3565.

Gold

Золото впало на тлі зниження долара США, внаслідок чого виявилося нижчим за горизонтальну підтримку 1829,19.

Якщо цін дорогоцінного металу закріпиться під цим кордоном, то може продовжити ослаблення до рівня 1807,92 після оновлення мінімумів від 17 лютого.

Альтернативним сценарієм при хибному пробої буде повернення Gold в діапазон 1829,19 – 1873,50.

Brent

Нафта трохи відновилася у четвер після того, як у середу продемонструвала найбільші одноденні втрати за сім тижнів. Учасники ринку переглядають позиції після того, як ФРС США посилила побоювання щодо економіки, запропонувавши подальше підвищення ставок у майбутньому.

Варто зазначити, що на денному графіку котирування марки Brent торгуються у симетричному трикутнику. Технічно вихід із цієї фігури можливий у будь-який бік.

Зараз, коли ціна наближається до підтримки фігури, відскок від неї вгору відкриє парі можливість відновлення рівня рівня 85,62. В іншому випадку, при виході з трикутника вниз ціна може сходити до підтримки 72,59.

Поділіться цією новиною: