Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 23.01.2024

Торгова сесія вівторка ознаменувалася зміцненням японської єни на тлі натяків на те, що Банк Японії може скоригувати політику на наступному засіданні. Раніше вона впала після того, як центральний банк виправдав очікування ринку та зберіг надм'яку грошово-кредитну політику.

Долар США ослаб, а євро та фунт зросли на початку європейської сесії. Цього тижня також відбудеться засідання Європейського центрального банку, на якому очікується, що ставка за депозитами залишиться стабільною на рівні 4,00%.

Політики ЄЦБ, включаючи президента Крістін Лагард, виступили проти очікувань ринку щодо швидкого зниження ставок.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує консолідуватись під рівнем 1,0903. Спроби пробити його поки що залишаються хибними. Ясність у напрямі та становищі пари навколо цього рівня, швидше за все, внесе рішення ЄЦБ у четвер.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пара продовжує проторговувати рівень 1,0903, що створює локальну технічну невизначеність щодо подальшого напряму ціни і вимагає фундаментального драйвера для виходу з діапазону консолідації, що звужується.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує відновлюватися в рамках коридору 1,2613 – 1,2647, зберігаючи запас ходу до його верхньої межі.На чотиригодинному графіку GBPUSD триває серія максимумів і мінімумів, що послідовно підвищуються, в коридорі 1,2613 - 1,2777, на тлі чого у пари залишається потенціал зростання до його опору.

USD/JPY

Пара USDJPY впала на тлі зміцнення японської єни. Котирування досягли підтримки діапазону 146,92 – 150,00. Якщо рівень 146,92 встоїть, ціна може повернутись до максимумів минулого тижня.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо спробу відскоку пари вгору від рівня 146,92. У разі продовження поновлення найближчою метою будуть максимуми торгової сесії п'ятниці.

USD/CAD

Пара USDCAD проторговує рівень 1,3457. Якщо закріплення вище за нього вдасться, ціна може продовжити зростання до опору 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD пара перейшла до консолідації вище за рівень 1,3457, але поки ситуація навколо цієї горизонталі виглядає досить невизначеною. Якщо закріплення вище за пунктирний рівень 1,3488 відбудеться, пара може продовжити зростання до мети 1,3565.

Gold

Ціни на золото зросли у вівторок, оскільки долар США втратив частину позицій. У той же час інвестори очікують на рішення щодо відсоткових ставок від ЄЦБ, а також економічних даних США цього тижня.

Тим не менш, з технічної точки зору котирування Gold все ще консолідуються в середині діапазону 1998,19 - 2046,56, звідки можуть сходити до будь-якої його меж.

Brent

Ціни на нафту практично не змінилися у вівторок після вчорашнього зростання. Трейдери зважували безліч суперечливих побоювань щодо попиту та пропозиції, від зростаючої напруженості на Близькому Сході до проблем із холодною погодою, що порушують видобуток у Сполучених Штатах.

Ціна на суміш марки Brent досягла опору симетричного трикутника навколо рівня 77,48, звідки може знизитися або вийти з фігури вгору.

Поділіться цією новиною: