Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 22.09.2023

Долар США в п'ятницю продовжує зміцнюватися, завершуючи зростанням десятий тиждень поспіль. Тим часом увагу ринку зосереджено на підсумках засідання Банку Японії.

Сьогодні японський центробанк очікувано зберіг відсоткові ставки на від'ємній території, що послабило ієну, оскільки всього кілька днів тому ФРС дала сигнал, що вартість запозичень США залишиться високою.

Банк Японії підтвердив свою обіцянку продовжувати підтримувати економіку доти, доки не буде впевненості, що інфляція залишиться на цільовому рівні 2%. Однак слабкість єни сприяє зростанню спекуляцій про можливі валютні інтервенції. Міністр фінансів Японії Сюнічі Судзукі заявив у п'ятницю, що не виключає жодних варіантів, застерігаючи проти розпродажу єни, який завдасть шкоди економіці, що залежить від торгівлі.

EUR/USD

Пара EURUSD залишається під тиском, торгуючись поблизу підтримки боковика 1,0606 – 1,0695. Так як до кінця тижня не передбачається нових каталізаторів волатильності, ці технічні орієнтири, скоріш за все, збережуть актуальність.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо консолідацію пари поблизу тижневих мінімумів. Якщо оновити їх не вдасться, ціна може відновитись, і цілями для зростання будуть рівні 1,0695 та 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD впала після того, як Банк Англії у четвер, незважаючи на очікування, відмовився підвищити відсоткову ставку. А в п'ятницю слабке зростання британських роздрібних продажів посилило тиск на ціну.

Ціна закріпилася під опором 1,2307, зберігаючи запас ходу південь до пунктирної підтримки 1,2191.На чотиригодинному графіку GBPUSD рівень 1,2307 був підтверджений як опір. Ціна досягла вчорашніх мінімумів. Їхнє оновлення дозволить парі продовжити зниження до рівня 1,2191.

USD/JPY

Падіння єни на тлі голубиної риторики Банку Японії та зростання долара США дозволило котируванням USDJPY піднятися понад 148 ієн за долар. Проте ціна поки що не подолала максимумів цього тижня.

Закріплення ціни вище за позначку 148,43 дозволить котируванням продовжити шлях в область 150 ієн за долар. У цьому важливо враховувати, що з ослаблення ієни підвищується ймовірність інтервенцій Банку Японії.На чотиригодинному графіку USDJPY як цінові орієнтири варто розглядати максимуми і мінімуми вчорашнього дня. Якщо закріпитися вище за відмітку 148,43 не вдасться, пара може відкотити до 147,29.

USD/CAD

Пара USDCAD змогла втриматися вище за підтримку бічного діапазону 1,3457 - 1,3565, проте відновлення в ньому утруднене.

Сьогодні котирування залишаються на рівні підтримки 1,3457. З цього технічного положення ціна або повернеться до зростання, або тестуватиме рівень на міцність з перспективою повернення до мінімумів від 19 вересня.На чотиригодинному графіку USDCAD пара наближається до підтримки 1,3457 (залишається невеликий запас ходу вниз). Від неї можливий або розворот догори, що поверне ціну до пунктирного рівня опору 1,3503, або пробою і закріплення нижче, що відкриє шлях до пунктирної підтримки 1,3385.

Gold

Золото у п'ятницю відіграло частину вчорашніх втрат. Тим не менш, долар, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції, все ще зростає, що може ускладнювати подальше відновлення.

Наразі котирування Gold торгуються в середині бокового діапазону 1908,66 – 1936,88, звідки можуть сходити до будь-якої з його кордонів.

Brent

Ціни на нафту зросли в п'ятницю, оскільки побоювання, що заборона Росії на експорт палива може призвести до посилення світових поставок, переважили ризик того, що подальше підвищення процентних ставок у США може вплинути на попит.

Ціна на суміш марки Brent вчора втрималася вище за рівень підтримки бокового діапазону 92,05 - 94,84, а сьогодні відскакує від нього вгору, що відкриває котируванням шлях для відновлення до його верхнього кордону.

Поділіться цією новиною: