Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 22.02.2024

У четвер долар різко знизився, оскільки трейдери очікують на безліч досліджень ділової активності, які дозволять оцінити стан найбільших економік і те, що це може означати для перспектив глобальних відсоткових ставок.

Протокол останнього засідання ФРС, опублікований у середу, підтвердив повідомлення про те, що центральний банк не поспішає знижувати ставки, які, як і досі очікують чиновники, почнуть знижуватися десь цього року.

За даними CME FedWatch Tool, трейдери зараз оцінюють ймовірність того, що ФРС почне знижувати ставки в травні, приблизно в 30%, що набагато нижче, ніж ймовірність понад 80% місяць тому.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує зміцнення завдяки слабкості американської валюти. Котирування вийшли з діапазону 1,0724 - 1,0818 між двома пунктирами, що відкриває EURUSD шлях до найближчого опору 1,0903.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що низхідний тренд зламаний і тепер ціна залишається запасом ходу до найближчого на північ рівня 1,0903.

GBP/USD

Ослаблення долара США підтримало пару GBPUSD, яка зрештою вийшла вгору з коридору 1,2503 - 1,2647. Закріплення вище за цей рівень дозволить ціні продовжити зростання до опору 1,2777.На чотиригодинному графіку GBPUSD відновлення пари в рамках широкого висхідного каналу створює технічні передумови для продовження зростання як мінімум в область значень 1,2720.

USD/JPY

Технічна картина на графіку USDJPY залишається незмінною. Котирування продовжують проторговувати психологічний рівень у 150 ієн за долар, залишаючись на роздоріжжі. Звідси ціна може продовжити зростання до рівня 151,72, так і відкотити в область 148 ієн за долар.На чотиригодинному графіку USDJPY виходу із симетричного трикутника, сформованого навколо рівня 150,00, поки що не сталося. Але звуження діапазону консолідації наближає ціну до виходу з фігури вгору чи вниз.

USD/CAD

Зростання пари USDCAD було зупинено пунктирним опором 1,3542, після чого котирування впали до рівня підтримки 1,3457. Якщо ця горизонталь не встоїть, метою подальшого зниження стане рівень 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо вихід ціни вниз зі висхідного каналу. Технічно подальший напрямок котирувань залежатиме від того, з якого боку рівня 1,3542 закріпиться ціна. Якщо ця підтримка встановлюється, відновлення може тривати до рівня 1,3542, зазначеного пунктиром.

Gold

Ослаблення американської валюти продовжує надавати підтримку цінам на золото. З технічної точки зору котирування відновлюються в рамках низхідного тренду та бокового коридору 1998,19 – 2046,56.

Звідси котирувань залишається невеликий запас ходу до опору каналу і горизонтальному рівню 2046,56.

Brent

Ціни на нафту зростають другий день у четвер, чому сприяють очікування того, що попит у США, найбільшому у світі споживачі нафти, покращиться, оскільки нафтопереробні заводи намагаються повернутися до роботи після перебоїв, а також на тлі ослаблення долара.

Котируванням марки Brent вдалося втриматися вище за рівень 81,80, що створює технічні передумови для досягнення максимумів тижня і у разі їх оновлення - подальшого зростання до рівня 85,62.

Поділіться цією новиною: