Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 22.01.2024

Долар США стабілізувався на початку тижня внаслідок очікуваних рішень Банку Японії та ЄЦБ, а також мінливих припущень ринку щодо можливого зниження ставок ФРС. Ці фактори призвели до припинення зростання американської валюти, яке було підтримано даними поточного року.

Згідно з ф'ючерсами на процентні ставки, трейдери припускають, що зниження почнеться в травні, а не в березні, як очікувалося минулого тижня. Прибутковість довгострокових казначейських облігацій поступово збільшується: протягом поточного місяця прибутковість 10-річних облігацій зросла на 30 базисних пунктів.

Однак існує значний розрив приблизно у 100 базисних пунктів між ринковими очікуваннями та прогнозом ФРС щодо майбутніх ставок до кінця року.

EUR/USD

Пара EURUSD все ще тримається під рівнем 1,0903, що не виключає зниження наступної мети 1,0749. Альтернативним сценарієм буде спроба закріпитися вище за рівень 1,0903 і продовжити зростання. Цього тижня рішення ЄЦБ, ймовірно, внесе ясність у подальший напрямок пари.На чотиригодинному графіку EURUSD спроба пробою рівня опору 1,0903 поки що залишається хибною. Якщо закріплення не вдасться, котирування можуть повернутись до мінімумів від 17 січня.

GBP/USD

Пара GBPUSD зберігає висхідну динаміку в рамках коридору 1,2613 – 1,2647. При цьому локально консолідація може продовжуватись поблизу поточних значень до появи фундаментального каталізатора.На чотиригодинному графіку GBPUSD серія послідовно підвищуються максимумів і мінімумів усередині коридору 1,2613 - 1,2777 створює технічні передумови для продовження зростання ціни.

USD/JPY

Пара USDJPY третю торгову сесію консолідується в середині діапазону 146,92 – 150,00. З цього технічного положення ціна може сходити до будь-якого кордону коридору. При цьому фундаментальним каталізатором може стати риторика Банку Японії після дводенного засідання у вівторок.На чотиригодинному графіку USDJPY сформувався вузький діапазон консолідації між максимумами та мінімумами торгової сесії п'ятниці всередині широкого боковика 146,92 – 150,00. Вихід із галузі консолідації можливий під час азіатської сесії вівторка.

USD/CAD

Пара USDCAD пробила рівень 1,3457, намагаючись закріпитись під ним. Звідси ціною відкривається запас ходу підтримки 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо консолідацію під пробитим рівнем 1,3457. Звідси пара має запас ходу до найближчої пунктирної підтримки 1,3407.

Gold

Ціни на золото у понеділок залишаються під тиском, незважаючи на дводенний відкат угору. Котирування дорогоцінного металу залишаються під тиском, оскільки трейдерські очікування щодо зниження ставок були скориговані після кращих, ніж очікувалося, даних минулого тижня і яструбиної риторики ФРС.

Котирування Gold при цьому все ще залишаються в середині діапазону 1998,19 - 2046,56, звідки можуть сходити до будь-якої його меж.

Brent

Ціни на нафту знизилися від п'ятничних максимумів, оскільки економічні перешкоди чинили тиск на перспективи світового попиту на нафту. Вони компенсували геополітичні побоювання на Близькому Сході, а також напад на термінал щодо експорту російського палива минулими вихідними.

З технічного погляду ситуація мало змінилася. Ціна на суміш марки Brent залишається всередині симетричного трикутника навколо рівня 77,48, звідки може сходити до будь-якої межі фігури, наближаючись до виходу з неї.

Поділіться цією новиною: