Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 21.02.2023

Долар відступив від максимумів минулого тижня і поки що неясно, в якому напрямку локально рушить американська валюта. Тритижневе ралі припинилося, тоді як учасники ринку перебувають в очікуванні нових економічних даних, щоб з'ясувати, чи виправдане подальше підштовхування долара нагору.

Сильні дані щодо ринку праці в США та нестійка інфляція підвищили очікування щодо відсоткових ставок у США та підтримали зростання долара цього місяця. Цього тижня вони можуть бути підтримані публікацією протоколів FOMC у середу та статистикою витрат на особисте споживання у п'ятницю.

Сьогодні інвесторам варто стежити за публікацією даних за індексами PMI Німеччини, єврозони, Великобританії та США, які формуватимуть внутрішньоденну волатильність.

EUR/USD

Пара EURUSD відступила вниз від локального пунктирного рівня опору 1,0695, що створює передумови для її подальшого зниження підтримки 1,0606. Тим не менш, на тлі сьогоднішніх новин міцність рівня 1,0695 може опинитися під питанням.Зниження ціни на чотиригодинному графіку відкриває парі EURUSD шлях на південь. Але якщо поточний опір 1,0695 буде протестовано на міцність, то при закріпленні вище можна буде очікувати зростання до мети 1,0749. В іншому випадку ціна може сходити до підтримки 1,0606.

GBP/USD

Пара GBPUSD продовжує консолідуватись під рівнем опору 1,2068. Звідси ціна має великий запас ходу на південь до рівня 1,1904. Альтернативним сценарієм буде спроба пробою та закріплення вище опору 1, 2068, якщо у відповідь на сьогоднішню статистику пара зросте.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара знижується в очікуванні новин, що, хоч і створює передумови для зниження, але не виключає сплеску волатильності новин з можливим поверненням до рівня 1,2068.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує консолідуватися під рівнем опору бокового діапазону 131,25 – 135,19. Не виключено його тестування на міцність, а у разі закріплення вище парі буде відкритий шлях до наступної мети 137,66.

Альтернативним сценарієм буде розворот від рівня 135,19 до найближчої на південь мети 132,70.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що у пари залишається ще запас ходу до опору 135,19. Подальший напрямок ціни залежатиме від того, з якого боку від нього закріпиться пара.

USD/CAD

Пара USDCAD втрималася вище за рівень підтримки 1,3457 і сьогодні відновлюється на тлі зниження цін на нафту. Звідси котирування мають запас ходу до найближчого пунктирного рівня опору 1,3535.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що пара розгорнулася вгору від рівня підтримки 1,3457, що створює передумови для подальшого зростання до рівня 1,3535 (відзначений пунктиром), а після подолання - і до горизонталі 1,3565.

Gold

Золото продовжує консолідуватися вище за рівень підтримки 1829,19 на тлі низької волатильності долара США. Проте вже під час американської сесії динаміка може пожвавитися на тлі виходу даних за індексами PMI США.

Технічно котирування Gold мають запас ходу до верхньої межі коридору 1829,19 - 1873,50, якщо долар США опиниться під тиском і дзеркальна підтримка 1829,19 встоїть.

Brent

Ціна на нафту марки Brent впала у вівторок, втративши зростання попереднього дня. Побоювання з приводу глобального економічного уповільнення та падіння попиту на пальне на тлі агресивного підвищення процентних ставок ФРС спонукали інвесторів фіксувати прибуток.

Наразі трейдери чекають на публікацію протоколу останнього засідання FOMC у середу, оскільки дані щодо базової інфляції підвищили ризик того, що відсоткові ставки залишаться високими протягом тривалого часу.

У результаті котирування марки Brent впали, але все ще залишаються на лінії підтримки висхідного каналу, зберігаючи запас ходу до опору 85,62. Якщо тренд буде пробити, ціна може відкотити до горизонтального рівня підтримки 81,80 і протестувати його на міцність.

Поділіться цією новиною: