Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 20.03.2023

Долар США торгується під тиском на тлі деякого покращення апетитів до ризику на тлі зниження побоювань навколо банківського сектору.

Цього тижня учасники ринку очікують на рішення ФРС та Банку Англії за відсотковими ставками, і до цього моменту можуть виявляти обережність щодо долара США.

У вихідні ФРС, ЄЦБ, Банк Англії, Національний банк Швейцарії, Банк Канади та Банк Японії оголосили про спільні дії щодо підвищення ліквідності ринку.

Цей крок був за переговорами швейцарської влади про викуп проблемного банку Credit Suisse внутрішнім конкурентом UBS, але з величезним дисконтом і списанням боргу на 17 мільярдів доларів.

EUR/USD

Пара EURUSD зросла в рамках широкого діапазону 1,0533 – 1,0695 між двома пунктирами. Зараз котирування консолідуються під його опором, звідки можуть розвернутися вниз, так і вийти вгору. Наступною метою для зростання у другому випадку буде рівень 1,0749.На чотиригодинний графік EURUSD бачимо консолідацію пари під опором 1,0695. Для ясності щодо подальшого спрямування необхідно дочекатися визначення пари щодо цього рівня.

GBP/USD

Пара GBPUSD зросла після відскоку до рівня підтримки 1,2068. Зростання ціни зупинено проміжним пунктирним опором 1,2191. Від нього ціна може розвернутися вниз, так і пробити його і закріпитися вище. У другому випадку наступною метою зростання буде опір 1,2307.На чотиригодинний графік GBPUSD пунктирний рівень опору 1,2191 тестується на міцність. Ціна залишається на роздоріжжі. Необхідно дочекатися визначення пари щодо цієї горизонталі.

USD/JPY

Пара USDJPY торгується під тиском на тлі зміцнення японської єни, яка використовується учасниками ринку як актив-притулок. Ранній оптимізм щодо зусиль світової влади щодо стримування банківської кризи трохи згас, що відновило попит на безпечні активи.

Пара USDJPY тестує на міцність рівень підтримки 131,25, але поки ціна не закріпилася нижче за проміжний рівень 130,56 (нижній пунктир), технічно залишається ймовірним відновлення. У разі закріплення нижче підтримки 130,56 зниження може продовжитися до рівня 128,82.На чотиригодинному графіку USDJPY діапазон торгів для пари обмежується двома пунктирними рівнями 130,56 – 132,70. На момент написання огляду ціна має технічний потенціал відновлення до його опору.

USD/CAD

Пара USDCAD консолідується лише на рівні підтримки 1,3715. Якщо ця горизонталь встоїть, наступною метою зростання буде рівень опору 1,3794. А при закріпленні під рівнем 1,3715 наступною метою зростання буде підтримка 1,3661.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що ціна продовжує відновлення у рамках низхідного тренду. Після відскоку вгору від рівня підтримки 1,3715 ціна зберігає запас ходу до локального пунктирного опору 1,3768, що перетинає лінію тренда низхідного каналу.

Gold

Ціни на золото продовжують стрімко зміцнюватися на тлі втеч від ризику внаслідок банківської кризи. Сьогоднішнє зростання скоротилося, оскільки настрої трохи покращали на тлі покупки швейцарським банком UBS внутрішнього проблемного конкурента Credit Suisse для стабілізації фінансових ринків загалом.

Котирування Gold сьогодні тестували на міцність рівень опору 1998,19 пізніше відкотивши до рівня підтримки 1974,51. Цей коридор поки що залишається актуальним. У разі виходу ціни з нього вгору наступною метою зростання буде рівень 2046,56.

Brent

Ціни на нафту впали в понеділок до найнижчого рівня за 15 місяців. Головним фактором тиску стали побоювання про те, що ризики у світовому банківському секторі можуть спричинити рецесію, що призведе до зниження попиту на пальне. До того ж, очікується підвищення відсоткових ставок у США цього тижня, що також може уповільнити економічне зростання.

Котирування марки Brent тестують на міцність рівень підтримки 72,59. Закріплення під ним відкриє ціні шлях на південь до наступної цілі 64,26.

Поділіться цією новиною: