Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 2.06.2023

Долар за четвер-п'ятницю зазнав найбільших тижневих втрат із середини січня, оскільки серед інвесторів утвердилася думка, що ФРС відмовиться від підвищення процентної ставки цього місяця, що знизить привабливість долара для недержавних інвесторів.

Прийняття Сенатом США законопроекту про припинення дії стелі боргу та запобігання катастрофічному дефолту також покращило апетити до ризику на ринку та позбавило долар підтримки.

Сьогодні волатильність американської валюти може підвищуватись на тлі публікації звіту з ринку праці США за травень о 15:30.

Очікується, що зростання середньої погодинної заробітної плати сповільниться з 0,5 до 0,4%. Зміна числа зайнятих у несільськогосподарському секторі (Nonfarm Payrolls) за травень становитиме 180 тисяч проти 253 тисяч у квітні. У цьому рівень безробіття зросте з 3,4% до 3,5%.

EUR/USD

Зниження долара США дозволило парі EURUSD піднятися вище за рівень 1,0749. Якщо ця підтримка встоїть, наступною метою зростання буде горизонталь 1,0835, зазначена пунктиром.На чотиригодинному графіку EURUSD, схоже, сформовано бичачий прапор, фігура продовження руху, що підвищує ймовірність зростання пари до пунктирного опору 1,0835.

GBP/USD

Пара GBPUSD зросла, закріпившись вище за рівень 1,2421 завдяки ослабленню долара США. На цьому тлі котирування мають достатній запас ходу до наступної мети 1,2647.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що пара пробила локальний пунктирний опір 1,2522 (верхній пунктир) і консолідується вище за нього, формуючи полотно бичачого прапора. Якщо реакція долара США на сьогоднішній звіт із зайнятості не зламає технічну картину, зростання може продовжитись до опору 1,2647.

USD/JPY

Пара USDJPY пробила рівень 139,37 і закріпилася нижче. Зараз пара має запас ходу до наступного на південь рівня 137,66.На чотиригодинному графіку USDJPY пара відпрацювала низхідний тренд, опустившись до його підтримки. Зупинка ціни на рівні 138,54 (зазначений пунктиром) не виключає локальної корекції до опору 139,37. Однак ведмежий прапор, який сформований в рамках низхідного каналу, створює передумови для подальшого зниження рівня 137,66 після закінчення корекції.

USD/CAD

Зміцнення цін на нафту, яке підтримало канадський долар, а також зниження американської валюти призвели до того, що пара USDCAD впала під рівень 1,3457. Наступною підтримкою ціни є горизонталь 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD пара, схоже, не має наміру припиняти зниження, тестуючи на міцність проміжну пунктирну підтримку 1,3419. Закріплення під нею відкриє котируванням шлях нижче, до рівня 1,3351.

Gold

Зниження долара США проти кошика валют підтримало котирування дорогоцінного металу, який торгується у зворотній кореляції з американською валютою.

Котирування Gold виросли в четвер у рамках діапазону 1949,80 - 1974,51, а сьогодні намагаються закріпитися вище за рівень 1974,80. З технічної точки зору підтвердження цієї горизонталі як підтримка відкриє котируванням шлях до наступної мети 1998,19.

Brent

Ціни на нафту зросли в п'ятницю на тлі бичачих настроїв після ухвалення у Вашингтоні законопроекту про стелю боргу США, тоді як ринки продовжують оцінювати ймовірність скорочення видобутку ОПЕК+, що підтримує ціни, у вихідні.

Котирування марки Brent змогли піднятися вище за підтримку бічного діапазону 72,59 - 77,48 і зараз знаходяться на півдорозі до його верхнього кордону, маючи технічний потенціал для подальшого зростання.

Поділіться цією новиною: