Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 19.12.2022

Долар США в понеділок втратив зростання п'ятниці. Передсвятковий торговельний тиждень буде відносно спокійним у плані новин, тоді як динаміка американської валюти залежатиме від того, як формуватимуться очікування учасників ринку щодо майбутнього підвищення ставок ФРС.

EUR/USD

Пара EURUSD сьогодні відновлюється, повертаючись у бічний діапазон 1,0606 – 1,0749. Якщо до кінця дня на денному графіку буде сформована модель свічки бичачого поглинання, не виключено повернення котирувань до попередніх максимумів.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що пара відскакує нагору від проміжного дзеркального рівня 1,0585 (відзначений пунктиром). Технічно є передумови для відновлення ціни в область близько 1,0700 – на рівні цін закриття-відкриття торгових сесій 14-15 грудня.

GBP/USD

Фунт стерлінгів намагається обережно відновитись у понеділок після падіння на 1% минулого тижня, оскільки інвестори роблять ставку на те, що Банк Англії, можливо, наближається до кінця свого циклу підвищення ставок.

Пара GBPUSD поки торгується в рамках діапазону між максимумами та мінімумами торгової сесії п'ятниці, зберігаючи невеликий запас ходу до підтримки коридору 1,2068 – 1,2307.На чотиригодинному графіку GBPUSD, схоже, сформовано ведмежий прапор. Якщо ціна проб'є проміжний рівень підтримки 1,2151 (відзначений пунктиром), зниження може продовжитися до рівня 1,1904. В іншому випадку ціна може відновитись до рівня 1,2307.

USD/JPY

Єна виросла в понеділок на новинах про те, що японський уряд може невдовзі переглянути спільну заяву з Банком Японії щодо цільового показника інфляції. Це, у свою чергу, може відкрити шлях для коригування ультрам'якої монетарної політики японського центробанку.

На цьому тлі пара USDJPY намагається у четвер повернула втрати попередніх двох днів, відпрацювавши обидві межі бокового діапазону 135,19 – 137,66. Сьогодні ціна відступила від опору, що не виключає ослаблення котирувань у рамках боковика.На чотиригодинний графік USDJPY бачимо, що дзеркальний рівень опору 137,66 втретє зупиняє зростання ціни. На цьому тлі повернення до вчорашніх мінімумів залишається найімовірнішим сценарієм.

USD/CAD

Пара USDCAD втрачає позиції на тлі коригування долара США. Сьогодні ціна тестує на міцність рівень 1,3661 після відскоку від опору 1,3715. Найближчою метою на південь є рівень підтримки 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD поки що немає ясності щодо того, чи зможе пара закріпитися під рівнем 1,3661. Сигналом щодо подальшого зниження буде оновлення п'ятничних мінімумів.

Gold

Золото відновлюється другу торгову сесію поспіль, зберігаючи невеликий запас ходу до опору бокового діапазону 1765,25 – 1807,92.

При досягненні рівня 1,1807 не виключений розворот вниз, тоді як для його прориву та закріплення вище знадобиться фундаментальний драйвер, який ще сильніше послабить долар США, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції.

Brent

Нафта розпочала торгову сесію понеділка зростанням, оскільки перспективи відновлення попиту, викликані ослабленням китайських ковідних обмежень і рішенням США викупити нафту для своїх державних резервів, взяли гору над побоюваннями щодо глобальної рецесії.

Це дозволило відіграти частину п'ятничних втрат, які зазнали котирування чорного золота після яструбиних заяв центральних банків США та Європи про підвищення процентних ставок, що викликало побоювання з приводу можливої рецесії.

Зараз ціна на нафту марки Brent торгується в середині діапазону 77,48 - 81,80, що технічно створює передумови руху до будь-якої з його кордонів.

Поділіться цією новиною: