Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 17.08.2023

Долар США виріс після публікації протоколів FOMC. На цьому тлі він підштовхнув ієну ще глибше на територію інтервенцій у четвер, оскільки стійка економіка США наголосила на необхідності подальшого підвищення процентних ставок, на відміну від голубиного настрою Банку Японії.

Японська валюта перебуває під пильним наглядом, тому що минулої п'ятниці вона торкнулася ключового рівня 145 єн за долар уперше приблизно за дев'ять місяців, перейшовши в зону, яка спровокувала інтервенцію японської влади у вересні та жовтні минулого року.

Тим часом підтримку долару надали нещодавні стійкі економічні дані США, які зміцнили думку про те, що процентні ставки ще якийсь час залишаться на обмежувальному рівні.

EURUSD

Пара EURUSD пробила рівень підтримки 1,0903 та закріпилася нижче. Найближчою метою зниження тепер служить пунктирний рівень підтримки 1,0835.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо зниження ціни в рамках низхідного тренду і одночасно в рамках бічного діапазону 1,0835 - 1,0903, в яких ціна залишається запасом ходу на південь.

GBPUSD

Пара GBPUSD після вчорашнього зростання відступила вниз від опору торгового діапазону 1,2647 – 1,2777. Тепер котирування можуть сходити до будь-якої межі цього боковика.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо розворот пари від вчорашніх максимумів, що створює передумови для ослаблення ціни підтримки 1,2647.

USDJPY

Єна впала нижче 146 єн за долар, найнижчого рівня з листопада, знову опинившись під тиском внаслідок різниці відсоткових ставок між США та Японією.

Проте у пари USDJPY є запас ходу до опору діапазону 144,97 – 146,92.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що після вчорашнього зростання пара знову перейшла до консолідації. Проте це не виключає ще одного стрибка до опору 146,92, якщо Банк Японії не втрутиться з інтервенцією.

USDCAD

Пара USDCAD на тлі зростання долара США досягла опору діапазону 1,3457 – 1,3565, але відступила від нього вниз. Якщо вийти з боковика нагору не вдасться, пара може повернутися до рівня підтримки 1,3457.На чотиригодинний графік USDCAD бачимо розворот вниз від рівня 1,3565. Найближчою метою на південь є дзеркальний рівень підтримки 1,3509, сформований максимумом від 8 серпня.

Gold

Золото трохи відновилося після триденного падіння. Долар США, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції, трохи знизився від максимумів торгової сесії середовища, але це не виключає його повернення до зростання.

Технічно котирування Gold зупинилися на рівні мінімумів від 29 червня. Якщо цей рівень устоїть, можливе відновлення до опору 1908,66. Альтернативним сценарієм буде зниження підтримки 1873,50.

Brent

Ціни на нафту в четвер залишаються нестійкими після падіння за останні три сесії. Тиск на котирування занепокоєний, що уповільнення зростання в Китаї і можливе подальше підвищення відсоткових ставок у США послаблять попит на паливо у двох найбільших економіках світу.

Котирування марки Brent залишаються на шляху підтримки бічного діапазону 81,80 - 85,62, зберігаючи запас ходу до його нижньої межі.

Поділіться цією новиною: