Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 17.05.2023

Долар США виріс у середу, скориставшись своїм статусом валюти-притулку на тлі ризику дефолту США. Також трейдери урізали очікування щодо зниження ставки ФРС після сильних даних про споживчі витрати в США.

Президент США Джо Байден та старший конгресмен республіканець Кевін Маккарті наблизилися до угоди про підвищення стелі держборгу США, але ще нічого не досягнуто.

Хоча Байден заявив, що будь-який дефолт приведе економіку до рецесії, інвестори побоюються, що наслідки у глобальному масштабі будуть негативними, і, отже, розглядають долар як притулок, купуючи його на тлі втечі від ризику.

EUR/USD

Пара EURUSD досягла пунктирного рівня підтримки 1,0835 і зараз тестує її на міцність. Якщо ця межа встоїть, ціна може відновитись до опору 1,0903. Альтернативним сценарієм при продовженні зростання долара США буде пробій і закріплення нижче за пунктирний рівень 1,0835, що відкриє парі шлях на південь до наступної підтримки 1,0749.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо тестування рівня 1,0835 на міцність. Для подальшого падіння парі необхідно закріпитися нижче за цей кордон.

GBP/USD

Пара GBPUSD торгується під тиском через те, що долар США повернувся до зростання. Котирування досягли нижньої межі діапазону 1,2421 – 1,2522. Якщо її буде пробито, наступною метою на південь буде рівень 1,2307.На чотиригодинному графіку GBPUSD зниження пари може продовжитись до пунктирного рівня підтримки 1,2395. Закріплення під нею дозволить котируванням продовжити ослаблення.

USD/JPY

Пара USDJPY виросла на тлі зміцнення американської валюти, пробивши опір

136,18 і закріпившись вище. Зараз у котирувань залишається запас ходу до наступної мети 137,66, досягнувши якого можливий розворот вниз.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо впевнене та технічне зростання ціни в боковику 136,18 - 137,66, що посилює ймовірність досягнення опору.

USD/CAD

Пара USDCAD змогла втриматися вище за рівень підтримки 1,3457, незважаючи на помилковий пробій. Тепер у котирувань залишається невеликий запас ходу до опору 1,3565 та можливе тестування його на міцність.На чотиригодинному графіку USDCAD пара відпрацювала обидві межі локального бокового діапазону 1,3412 – 1,3538 між двома пунктирами. Не варто виключати розвороту ціни вниз від його опору та продовження бічної динаміки.

рис USDCAD_Н4

Gold

Золото пробило рівень підтримки 1998,19 на тлі зростання долара США, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції. Оскільки індекс долара відскочив вгору від сильної підтримки, американська валюта може продовжити відновлення, що посилить тиск на ціну дорогоцінного металу.

Після закріплення під рівнем 1998,19 котирувань Gold відкрито шлях до наступної підтримки 1974,51.

Brent

Ціни на нафту залишаються поблизу мінімумів торгової сесії вівторка. Несподіване зростання запасів сирої нафти в США посилило побоювання з приводу попиту на тлі слабкіших, ніж очікувалося, економічних даних із США та Китаю, двох найбільших світових споживачів енергоносіїв.

Котирування марки Brent продовжують торгуватися у середині бокового діапазону 72,59 - 77,48, волатильність залишається невисокою. З цього технічного положення у пари залишається запас ходу до будь-якої межі боковика.

Поділіться цією новиною: