Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 17.03.2023

Долар США впав у п'ятницю після того, як влада та банки вжили заходів, щоб послабити навантаження на фінансову систему. На цьому фоні основні валюти повернули частину позицій, які були втрачені цього тижня внаслідок банківських заворушень.

Дії з порятунку First Republic Bank у США в четвер підвищили схильність до ризику в усьому світі в п'ятницю, оскільки побоювання щодо глобальної банківської кризи ослабли.

Макроекономічний фон п'ятниці буде відносно спокійним, тоді як учасники ринку стежитимуть за новинами з банківського сектору.

EUR/USD

Пара EURUSD другий день відновлюється від рівня підтримки 1,0533 (нижній пунктир), зберігаючи запас ходу до верхнього пунктирного опору 1,0695.На чотиригодинному графіку EURUSD ціна має запас ходу до рівня 1,0695, а при його подоланні зростання може продовжитися до опору 1,0749.

GBP/USD

Пара GBPUSD не змогла закріпитися під рівнем 1,2068 і піднялася вище за нього. Але зростання поки що обмежено максимумами від 13-14 березня. Не виключено, що торги у цих межах триватимуть до кінця тижня.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара розгорнулася вниз поблизу максимумів 14 березня. У котирувань залишається запас ходу до локального рівня підтримки 1,2068.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує торгуватися поблизу пунктирного рівня підтримки 132,70. Актуальний рівень опору залишається на позначці 135,19. Якщо рівень 132,70 буде пробитий і ціна закріпиться нижче за нього, котируванням буде відкрито шлях на південь до наступної підтримки 131,25.На чотиригодинному графіку USDJPY підтискання ціни до підтримки 132,70 не виключає його пробою. Якщо до кінця тижня волатильність буде стриманою, ціна може продовжувати консолідацію на цьому кордоні.

USD/CAD

Пара USDCAD відступила від рівня опору 1,3794 і перебуває на шляху підтримки 1,3661. Якщо цю горизонталь теж буде пробито, наступною метою для ослаблення буде рівень 1,3565.На чотиригодинному графіку USDCAD намітився низхідний тренд, в рамках якого можливий пробій підтримки 1,3661 та падіння в область значень 1,3620.

Gold

Золото виросло в п'ятницю завдяки слабшому долару. Котирування дорогоцінного металу знаходяться на шляху до максимального тижневого зростання з середини листопада, оскільки глобальна банківська криза стимулювала попит на активи-притулку.

Котирування Gold закріпилися вище за рівень 1908,66 і знаходяться на шляху до опору 1949,80. Для досягнення цього необхідно подолати максимуми торгової сесії середовища.

Brent

Ціни на нафту зміцнилися у п'ятницю після зустрічі представників Саудівської Аравії та Росії, що заспокоїло ринки на тлі очікувань сильного попиту Китаю. Проте банківська криза вразила світові фінансові та нафтові ринки, через що на цьому тижні ціна залишалася під тиском.

Котирування марки Brent відновилися від рівня підтримки 72,59, перебуваючи на півдорозі до опору 77,48. Якщо і цей рівень ціна пройде знизу вгору, наступною метою зростання буде опір 81,80.

Поділіться цією новиною: