Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 17.01.2023

У вівторок долар обережно відновлюється від багатомісячних мінімумів, але чи зможе американська валюта продовжити відновлення, залежатиме, в тому числі, і від того, якою буде реакція єни на підсумки засідання Банку Японії у середу.

Сьогодні о 15:30 вийдуть дані щодо інфляції в Канаді за грудень. Місяцем раніше базовий індекс споживчих цін у річному обчисленні становив 5,8%. ІСЦ у місячному вирахуванні очікується на рівні -0,5% проти 0,1% у попередньому періоді.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує торгуватися в червоній зоні, проте залишаючись у рамках діапазону торгів вівторка. У ціни залишається запас ходу підтримки боковика 1,0749 - 1,0903, а й відновлення до опору з його середини не виключено.На чотиригодинному графіку EURUSD пара впевнено тримається вище за мінімуми торгової сесії понеділка, що не виключає локального відновлення до попередніх максимумів.

GBP/USD

Пара GBPUSD також тримається в діапазоні між екстремумами торгової сесії понеділка в середині бокового діапазону 1,2068 - 1,2307 і може сходити до будь-якого з його кордонів, особливо на тлі насиченого економічними британськими новинами тижня.На чотиригодинному графіку GBPUSD ціна змогла втриматися вище за локальний дзеркальний рівень 1,2168 і відскочила від нього вгору, що не виключає відновлення до вчорашніх максимумів.

USD/JPY

Єна другий день коригується проти долара США. Учасники ринку готуються до різких рухів Банку Японії на дводенному засіданні, підсумки якого будуть оголошені у середу.

Наростають чутки про зміну або припинення політики контролю над кривою прибутковості в Японії, враховуючи, що ринок підняв прибутковість 10-річних облігацій вище за стелю, встановлену Банком Японії в 0,5%.

Котирування USDJPY поки тримаються під опором боковика 126,96 – 128,82. Чи встоїть рівень 128,82, як опір або ціна відскочить від нього вниз, побачимо, швидше за все, вже в середу.На чотиригодинному графіку USDJPY рівень 128,82 тестується на міцність. Пробій та закріплення вище або відскок вниз зараз залежатимуть від реакції ієни на риторику японського центробанку.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує відновлення у бічному діапазоні 1,3350 – 1,3457, зберігаючи невеликий запас ходу до його опору. Чи зможе ціна пробити рівень опору 1,3457, чи розгорнеться у боковику, залежатиме від реакції пари на публікацію звіту щодо інфляції в Канаді сьогодні.На чотиригодинному графіку USDCAD запас ходу до рівня 1,3457 є, але остаточне положення щодо нього проясниться, швидше за все, після того, як вийдуть сьогоднішні новини.

Gold

Ціни на золото залишаються під тиском на тлі спроб долара США відновитись. Проте надії на повільніше підвищення процентної ставки Федеральною резервною системою США обмежують подальші втрати дорогоцінного металу, тоді як технічна картина не виключає повернення до зростання.

Якщо підтримка 1908,66 встоїть, котируванням дорогоцінного металу буде відкритий шлях для відновлення до опору 1949,80. Інакше зберігається ймовірність повернення діапазон 1873,50 - 1908,66.

Brent

Ціни на нафту обережно відновлюються після вчорашнього відкату. Проте зростання стримане даними з Китаю про найслабше річне економічне зростання майже за півстоліття. На противагу статистиці пом'якшення політики щодо COVID-19 наприкінці 2022 року підкріплюють надії на відновлення постачання палива до країни.

Котирування нафти марки Brent залишаються під рівнем опору бокового діапазону 81,80 – 85,62. Після закінчення консолідації в залежності від фундаментального фону можливий як відкат до підтримки, так і пробою опору 85,62 зростання до наступного пунктирного опору 88,50.

Поділіться цією новиною: