Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 16.12.2022

Долар США торгується поблизу максимумів торгової сесії четверга після стрибка на попередній сесії. Трейдери проаналізували низку підвищення ставок центральних банків і зіткнулися з перспективою того, що вартість запозичень ще може зрости.

До кінця тижня учасники ринку, ймовірно, продовжать перетравлювати кроки центробанків, новинний фон торгової сесії п'ятниці буде відносно спокійним.

EUR/USD

Євро впав на 0,5% у четвер після того, як ЄЦБ підвищив відсоткові ставки і дав зрозуміти, що це далеко не кінець жорсткості монетарної політики. Його риторика викликала побоювання щодо потенційних збитків для світової економіки та направила інвесторів до купівлі долара-притулку.

Пара EURUSD повернулася до підтримки бокового діапазону 1,0606 – 1,0749 і сьогодні може тестувати її на міцність. Якщо рівень не встоїть, наступною метою на південь буде рівень 1,0461.На чотиригодинному графіку EURUSD поки що немає ознак розвороту від рівня підтримки 1,0606. На цьому фоні не варто виключати ні сценарію локального розвороту нагору, ні пробою горизонталі з подальшим зниженням до мети 1,0461.

GBP/USD

Пара GBPUSD впала в четвер, пробивши рівень підтримки 1,2307 і перебуваючи на півдорозі до наступної мети 1,2068. При досягненні цього кордону можливий як відскок вгору, і зниження наступного рівня 1,1904.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо, що пара ще має запас ходу до підтримки 1,2068. Подальша поведінка ціни щодо цієї горизонталі залежатиме від того, чи збережеться попит на долар як актив-притулок.

USD/JPY

Пара USDJPY у четвер повернула втрати попередніх двох днів, відпрацювавши обидві межі бокового діапазону 135,19 – 137,66. Сьогодні ціна відступила від опору, що не виключає ослаблення котирувань у рамках боковика.На чотиригодинний графік USDJPY бачимо, що дзеркальний рівень опору 137,66 втретє зупиняє зростання ціни. На цьому тлі повернення до вчорашніх мінімумів залишається можливим сцеарієм.

USD/CAD

Зростання долара США дозволило парі USDCAD у четвер повернути втрати попередніх трьох днів. Котирування намагаються закріпитися вище за рівень 1,3661, наступною метою для зростання залишається горизонталь 1,3715.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що висхідний тренд поки що не втрачає актуальності. У пари залишається запас ходу до опору 1,3715, а разі його подолання - до рівня 1,3794.

Gold

Золото залишається під тиском на тлі зростання долара США, продовжуючи відпрацьовувати межі бічного діапазону 1765,25 – 1807,92.

Наразі у котирувань Gold залишається невеликий запас ходу до підтримки боковика, а від нього не виключено розвороту вгору, якщо не з'явиться фундаментальних каталізаторів волатильності, які підтримують долар США.

Brent

Ціни на нафту залишаються під тиском другий день поспіль, оскільки ринок продовжує оцінювати наслідки підвищення процентних ставок центральними банками.

Стримувати падіння можуть побоювання про перебої з поставками та надії на відновлення попиту в Китаї.

Котирування марки Brent повернулися до діапазону 77,48 - 81,80, до підтримки якого зберігають достатній запас ходу.

 

Поділіться цією новиною: