Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 15.02.2024

У четвер долар залишався стабільним, оскільки інвестори чекали даних із роздрібних продажів у США та заявок на допомогу по безробіттю.

У четвер інвестори оцінюють приблизно в 44% ймовірність того, що ФРС знизить ставки до травня відповідно до цін грошового ринку. Це значно нижче, ніж на початку лютого, коли зниження ставок на той час вважалося неминучим.

Сьогодні о 15:30 вийдуть дані щодо роздрібних продажів у США. Базовий індекс роздрібних продажів у місячному вирахуванні за січень прогнозується на рівні 0,2% проти 0,4% раніше. Обсяг роздрібного продажу при цьому, згідно з прогнозом, зросте на 0,1% проти 0,6% у грудні.

О 15:30 буде опубліковано індекс виробничої активності від ФРБ Філадельфії за лютий. Він очікується на рівні -8,0 проти -10,6 раніше.

Одночасно вийде щотижневий звіт щодо кількості первинних заявок на отримання допомоги з безробіття в США. Очікується 219 тисяч проти 218 тисяч у минулому періоді.

EUR/USD

Пара EURUSD трохи відкотила нагору, наближаючись до опору 1,0749. Якщо пробити цей рівень знизу нагору не вдасться, пара продовжить шлях на південь до підтримки 1,0606.На чотиригодинному графіку EURUSD пара поки залишається в рамках низхідного тренду, а зниження обмежене його підтримкою. Становище ціни щодо горизонталі 1,0749 прояснить подальший напрямок ціни.

GBP/USD

Пара GBPUSD залишається під тиском, наближаючись до пунктирної підтримки коридору 1,2503 – 1,2647. Чи утримається пара в цьому діапазоні, чи вийде з нього вниз, залежатиме від спрямування долара США сьогодні після блоку економічних даних.На чотиригодинному графіку GBPUSD у пари все ще залишається невеликий запас ходу до підтримки 1,2503, але для подальшого зниження необхідно закріпитися нижче за вчорашні мінімуми.

USD/JPY

Пара USDJPY знизилася, відкотивши до рівня 150 єн за долар. Технічні сценарії можуть бути такими: якщо пара утримається вище за позначку в 150 єн за долар, зростання продовжиться до рівня 151,72. Закріплення нижче рівня відкриє парі шлях до області 148 єн за долар.На чотиригодинному графіку USDJPY поки неясно, відскочить пара вгору від рівня 150,00 або проб'є його і знизиться до найближчої підтримки 148,80. Але реакція долара США на макростатистику сьогодні, напевно, дозволить ціні визначитися.

USD/CAD

Пара USDCAD проторговує опір 1,3565, і поки що неясно, з якого боку від нього відбудеться закріплення. Пара залишається на роздоріжжі між зростанням до рівня 1,3665 та пробоєм пунктирного рівня підтримки 1,3542, що відкриє парі шлях на південь до рівня 1,3457.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо підтискання ціни до пунктирного рівня підтримки 1,3542, що підвищує ймовірність його пробою зверху донизу. Однак, реакція долара США на макростатистику сьогодні може скоригувати технічні сценарії.

Gold

У четвер золото торгується близько двомісячного мінімуму після того, як несподівано висока січнева інфляція стримала надії на швидке та глибше зниження процентних ставок цього року.

На денному графіку, після виходу вниз із симетричного трикутника, ціна намагається закріпитися нижче за рівень 1998,19. У разі успіху ціна дорогоцінного металу продовжить зниження до рівнів 1974,51 і 1949,80.

Brent

Ціни на нафту впали в четвер після того, як більший, ніж очікувалося, стрибок запасів сирої нафти в США викликав сумніви щодо попиту в найбільшій економіці світу і найбільшому споживачі нафти.

Котирування марки Brent повернулися під рівень 81,80, і якщо його пробою зверху вниз не виявиться хибним, можливе повернення до підтримки 88,48.

Поділіться цією новиною: