Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 14.06.2023

Долар залишається поблизу тритижневого мінімуму щодо євро та місячного мінімуму щодо фунта стерлінгів у середу. Несподівано слабкі дані щодо інфляції у США зміцнили думку про те, що Федеральна резервна система пропустить підвищення процентної ставки на червневому засіданні.

Підсумки зустрічі ФРС будуть оголошені сьогодні о 21:00, будуть оголошені підсумки засідання ФРС США. Учасники ринку уважно вивчатимуть заяву та економічні прогнози FOMC, а також рішення щодо процентної ставки, яка, як очікується, залишиться незмінною на рівні 5,25%.

О 21.30 відбудеться прес-конференція FOMC. Риторика голови центробанку Джерома Пауелла матиме важливе значення для динаміки долара США.

EUR/USD

Пара EURUSD все ще обережно відновлюється в рамках локального бокового діапазону 1,0749 - 1,0838, зберігаючи невеликий запас ходу пунктирного опору.На чотиригодинному графіку зростання пари EURUSD закріплення ціни вище за проміжний пунктирний рівень 1,0780 підтверджує ймовірність локального зростання до наступної мети 1,0838.

GBP/USD

Стерлінг продовжує зміцнюватися на тлі ослаблення долара США. Технічно у пари залишається зовсім невеликий запас ходу до опору діапазону 1,2421 – 1,2647. Чи встоятиме опір 1,2647, залежатиме від динаміки американської валюти сьогодні.На чотиригодинному графіку GBPUSD рівень опору 1,2647 ще не досягнуто. Технічно від нього можливий розворот вниз після помилкового пробою, якщо американська валюта припинить падіння. Альтернативним сценарієм буде закріплення вище та зростання до наступної мети 1,2777.

USD/JPY

На денному графіку USDJPY бачимо відновлення ціни до опору бокового коридору 138,73 - 140,21, від якого ціна пізніше розгорнулася вниз. Запас ходу до підтримки ще є, а можливість реалізації технічного сценарію зниження залежатиме від спрямування долара США після оголошення підсумків засідання ФРС.На чотиригодинному графіку пара USDJPY пробила опір низхідного каналу на тлі даних щодо інфляції США у вівторок. Однак залишається ймовірність того, що пробій може виявитися хибним і ціна повернеться в рамки цього тренду.

USD/CAD

Пара USDCAD знижується на тлі ослаблення американської валюти та зміцнення цін на нафту. Котирування пробили рівень підтримки 1,3351, що відкриває шлях до наступного на південь локального рівня 1,3274, позначеного пунктиром.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що у пари залишився невеликий запас ходу до пунктирної підтримки 1,3274. Її міцність сьогодні залежатиме від реакції американської валюти на підсумки засідання ФРС.

Gold

Золото досягло пунктирного рівня підтримки 1936,88 (відзначений пунктиром) у середу, продовжує консолідуватися на тлі обережної динаміки долара США напередодні звіту щодо інфляції та засідання ФРС.

Ціна дорогоцінного металу поки що залишається під рівнем 1949,80, але якщо проб'є його, то зможе продовжити зростання до найближчого опору 1974,51. Проте волатильна реакція долара США на підсумки засідання ФРС може цей технічний сценарій скоригувати.

Brent

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у середу заявило про те, що зростання попиту на нафту внаслідок відновлення після пандемії закінчиться цього року. Економічні проблеми та перехід на більш чисті види палива підривають перспективи зростання споживання у 2024 році.

Котирування марки Brent розгорнулися вгору від підтримки бокового діапазону 72,59 – 77,48, тепер ціна залишається на півдорозі до його опору.

Поділіться цією новиною: