Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 14.03.2024

У четвер долар США консолідується проти основних валют, оскільки учасники ринку очікують на публікацію нових економічних даних, щоб отримати підказки про направлення політики ФРС.

Сьогодні о 14:30 вийде блок даних із США, які при відхиленні фактичних значень від прогнозу можуть призвести до підвищення американської валюти.

Базовий індекс роздрібних продажів у місячному вирахуванні за лютий очікується на рівні 0,5% проти -0,6% раніше. Обсяг роздрібного продажу, згідно з прогнозом, зросте на 0,8% проти скорочення на 0,8% у минулому періоді.

Базовий індекс цін виробників (PPI) у місячному вирахуванні за лютий очікується на рівні 0,2% проти 0,5% раніше. Індекс цін виробників при цьому залишиться незмінним на рівні 0,3%.

Одночасно вийдуть щотижневі дані щодо первинних звернень за допомогою з безробіття в США. Очікується 218 тисяч проти 217 тисяч тижнем раніше.

EUR/USD

Пара EURUSD торгується вище за рівень підтримки 1,0903. Оновлення п'ятничних максимумів створить технічні передумови для розвороту ціни вгору до опору 1,1034.На чотиригодинний графік EURUSD бачимо локальний розворот ціни. На цьому фоні можливе формування боковика між підтримкою 1,0903 та п'ятничними максимумами.

GBP/USD

Стерлінг стабілізувався у середу після зниження цього тижня, оскільки дані показали, що британська економіка повернулася до зростання у січні після входу в неглибоку рецесію у другій половині 2023 року.

Пара GBPUSD утрималася вище підтримки діапазону 1,2777 – 1,2866 і отримала достатній запас ходу до його опору.На чотиригодинному графіку GBPUSD почалося відновлення після помилкового пробою рівня 1,2777, яке може продовжитись, особливо у випадку, якщо дані зі США сьогодні послаблять долар у парі.

USD/JPY

Пара USDJPY залишається в зеленій зоні в межах діапазону між підтримкою 146,92 та пунктирним опором 148,50. Однак ціні поки не вдалося піднятися вище за максимуми торгової сесії вівторка.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо звуження діапазону волатильності в коридорі 146,92 – 148,50. Локально з поточного технічного становища ціна може сходити до будь-якої його кордонів.

USD/CAD

Канадський долар виріс проти свого американського аналога у середу, чому сприяли вищі ціни на нафту та недавні сигнали Банку Канади про те, що він не поспішає знижувати відсоткові ставки.

Пара USDCAD залишається в нижній частині бокового діапазону 1,3457 – 1,3565, звідки залишається достатній запас ходу до його верхнього кордону.На чотиригодинному графіку USDCAD як цінові орієнтири варто розглядати рівень підтримки 1,3457 і максимуми поточного тижня.

Gold

Ціни на золото знизилися в четвер на тлі зростання долара США, хоча ціни на зливки залишалися близькими до рекордно високих рівнів. Трейдери очікують на нові економічні дані зі США, які могли б породити надії на зниження ставки Федеральним банком США в середині року.

Котирування Gold залишаються в середині бокового діапазону 2144,33 - 2190,17 після вчорашнього відновлення і можуть сходити до будь-якого кордону коридору.

Brent

Ціни на нафту зросли на початку торгів у четвер, чому сприяв високий попит у США після того, як запаси бензину досягли тримісячного мінімуму, а запаси сирої нафти несподівано впали, а побоювання щодо постачання зберігаються після атак України на російські нафтопереробні заводи.

Ціна на суміш марки Brent вийшла вгору з діапазону 80,61 – 83,19 між двома пунктирами. Закріплення вище рівня 83,19 створює технічні передумови зростання до опору 85,62.

Поділіться цією новиною: