Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 13.02.2024

Долар США виріс у вівторок, чекаючи ключових економічних подій, які можуть прояснити перспективи траєкторії ставок ФРС.

Головною подією дня стане вихід о 15:30 звіту щодо інфляції у США за січень.

Базовий індекс споживчих цін у річному обчисленні, як очікується, скоротиться з 3,9% до 3,8%, а у місячному обчисленні залишиться незмінним на рівні 0,3%. При цьому індекс споживчих цін, згідно з прогнозом, знизиться з року в рік з 3,3% до 2,9%, а в місячному - з 0,3% до 0,2%.

Ринки нині оцінюють зниження ставок ФРС приблизно на 110 базисних пунктів цього року, починаючи з травня порівняно з приблизно 160 базисними пунктами наприкінці минулого року.

EUR/USD

Пара EURUSD залишається в рамках діапазону між рівнем підтримки 1,0749 та опором 1,0818, зазначеним пунктиром. На тлі очікуваних новин є ймовірність тестування будь-якої з його меж на міцність у разі волатильної реакції долара США.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо, що потенціал відновлення ціни в низхідному каналі все ще не вичерпаний, але чи продовжиться цей сценарій, стане зрозумілим після виходу сьогоднішньої макростатистики. Розворот від опору низхідного каналу можливий в області горизонтального пунктирного рівня 1,0818.

GBP/USD

Стерлінг досяг найвищого рівня майже за шість місяців, незважаючи на те, що заробітна плата у Великій Британії зростала найповільнішими темпами більш ніж за рік. Однак уповільнення було менш сильним, ніж прогнозувала більшість аналітиків, а рівень безробіття у Великій Британії несподівано впав.

Пара GBPUSD тестує на міцність рівень опору 1,2647, звідки може продовжити зростання як до рівня 1,2777, так і повернутися до пунктирної підтримки 1,2503.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо спробу пробою рівня опору 1,2647. Остаточно прояснить становище пари навколо цього кордону, ймовірно, реакція долара США на інфляційний звіт.

USD/JPY

Пара USDJPY продовжує зростання на тлі зміцнення долара США, наближаючись до мети 150 ієн за долар, вразливої для вербальних та реальних інтервенцій Банку Японії. Актуальним рівнем підтримки залишається пунктир 148,50.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо невеликий запас ходу до опору діапазону 148,50 – 150,00. При цьому, новинний сплеск волатильності долара США може призвести до оновлення технічних орієнтирів.

USD/CAD

Пара USDCAD продовжує підтискання до рівня підтримки 1,3457, що створює передумови для його справжнього пробою та зниження до мети 1,3351. Альтернативним сценарієм у разі зростання долара США у відповідь на новини може стати поновлення до пунктирного опору 1,3542.На чотиригодинному графіку USDCAD консолідація та тестування на міцність підтримки 1,3457 продовжує тримати пару у невизначеності. Не виключено, що реакція на звіт інфляції в США може прояснити положення пари навколо цього кордону.

Gold

Ціни на золото зросли у вівторок напередодні звіту з інфляції в США, який може дати свіжий погляд на терміни першого зниження ставок Федеральною резервною системою.

На денному графіку дорогоцінного металу ціна тестує на міцність підтримку симетричного трикутника в рамках діапазону 1998,19 - 2071,54. Це може бути початком виходу ціни вниз із фігури. Проте реакція долара США на новини може спровокувати відновлення та похід ціни до верхньої межі трикутника.

Brent

Ціни на нафту зросли у вівторок на побоюваннях, що напруженість на Близькому Сході може порушити постачання. Однак невизначеність щодо темпів потенційного зниження відсоткових ставок у США та подальшого впливу на попит на паливо обмежила зростання.

Котирування марки Brent вийшли з діапазону 77,48 - 81,80, і якщо закріплення вдасться, наступною метою для зростання буде рівень 85,62.

Поділіться цією новиною: