Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 12.02.2024

У понеділок долар залишався стабільним, оскільки свято на більшості основних азійських ринків пом'якшило початок тижня. Уся увага зосереджена на даних щодо інфляції у США у пошуках підказок про те, коли ФРС може почати знижувати ставки.

Зміна очікувань щодо того, коли і як швидко центральні банки знизять відсоткові ставки у міру падіння інфляції, наразі є важливим драйвером валютних ринків.

Сильні дані щодо зайнятості на початку цього місяця значно скоротили очікування березневого зниження, і зараз ринки розглядають перший етап пом'якшення монетарної політики в травні як більш ймовірний.

EUR/USD

Зростання пари EURUSD знаходиться всередині діапазону між рівнем підтримки 1,0749 та опором 1,0818, зазначеним пунктиром. Локально ціна може сходити до будь-якої з його меж, тоді як середньостроково у пари залишається запас ходу для відновлення.На чотиригодинному графіку EURUSD потенціал відновлення ціни в низхідному каналі ще не вичерпаний, у пари ще є ймовірність зростання до рівня 1,0818, позначеного пунктиром

GBP/USD

Пара GBPUSD четверту сесію поспіль тримається під рівнем опору 1,2647. Звідси є технічні передумови повернення до пунктирної підтримки 1,2503. Альтернативним сценарієм буде спроба закріпитися вище за рівень 1,2647.На чотиригодинному графіку GBPUSD формується підтискання ціни до рівня 1,2647, що підвищує ймовірність пробою цього кордону. Проте прояснення напрямку пари, швидше за все, відбудеться на тлі фундаментальних драйверів, які очікуються вже з вівторка.

USD/JPY

Пара USDJPY тримається поблизу максимумів минулого тижня вище за рівень 148,50. Локально ціна може як продовжити зростання до наступної мети 150 ієн за долар, так і відкотити до рівня 148,50.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо відкат пари вниз у діапазоні 148,50 – 150,00. У Японії сьогодні вихідний, чим і зумовлений млявий характер торгів. Проте вже завтрашній звіт щодо інфляції в США може призвести до підвищення волатильності та визначення пари з локальним напрямом.

USD/CAD

Пара USDCAD тримається вище рівня підтримки 1,3457, звідки вона має запас ходу вгору в коридорі 1,3457 - 1,3565 до максимумів від 25 січня. Альтернативним сценарієм може стати закріплення нижче рівня 1,3457 та зниження до мети 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD консолідація ціни на рівні підтримки 1,3457 утримує пару в невизначеності. Така динаміка може зберігатись до появи фундаментального каталізатора волатильності.

Gold

Ціни на золото в понеділок не змінилися на торгах, ослаблених святами, тоді як фокус інвесторів зміщений на дані щодо інфляції в США та коментарі представників Федеральної резервної системи США цього тижня.

На денному графіку дорогоцінного металу торгується поблизу підтримки симетричного трикутника, залишаючись в рамках діапазону 1998,19 - 2071,54. Звідси можливий імпульсний вихід ціни вниз з фігури, так і ще один захід на відновлення всередині неї.

Brent

Ціни на нафту впали на початку азіатських торгів у понеділок після деякого послаблення побоювань щодо постачання Близького Сходу.

Геополітичні ризики, включаючи побоювання розширення ізраїльсько-палестинського конфлікту на весь регіон та потенційні перебої у постачанні нафти на Близькому Сході, призвели до зростання цін приблизно на 6% минулого тижня.

Котирування марки Brent продовжують торгуватися під опором діапазону 77,48 - 81,80, звідки можливий корекційний відкат, так і пробою рівня 81,80 з наступним закріпленням вище.

Поділіться цією новиною: