Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 11.09.2023

Долар впав напередодні даних щодо інфляції в США, які будуть опубліковані в середу. Учасники ринку оцінюватимуть, чи дійсно найбільша економіка світу перебуває на шляху до "м'якої посадки" і чи варто ФРС продовжувати підвищувати ставки.

Долар США, поряд з прибутковістю казначейських облігацій США, виріс минулого тижня після того, як низка стійких економічних даних посилила очікування подальшого підвищення ставок.

EUR/USD

Пара EURUSD продовжує консолідацію у вузькому діапазоні між пунктирною підтримкою 1,0695 та опором 1,0749. Для виходу з нього необхідний каталізатор волатильності, але сьогодні новинних драйверів не передбачається, не виключено продовження торгів у вузькому боковику.На чотиригодинному графіку EURUSD пара досягла опору 1,0749, при розвороті вниз від якого може повернутися до пунктирної підтримки 1,0695. Альтернативним сценарієм буде пробою рівня 1,0749 та закріплення вище.

GBP/USD

Пара GBPUSD розгорнулася від підтримки бічного діапазону 1,2421 - 1,2647 і тепер зберігає достатній запас ходу для відновлення до його опору.На чотиригодинному графіку GBPUSD після розвороту вгору найближчою метою зростання пари служить опір 1,2557, відзначений пунктиром. До нього ціни залишається невеликий запас ходу. А подальше локальне спрямування залежатиме від того, чи встановиться цей кордон.

USD/JPY

Японська валюта зміцнилася на тлі коментарів голови Банку Японії Уеди на вихідних про те, що центробанк може припинити свою політику негативних процентних ставок, коли стане очевидним досягнення цільового показника інфляції в 2%.

В результаті пара USDJPY впала під рівень 146,92 і знаходиться на півдорозі до підтримки 144,97.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що найближчою метою на південь є пунктирна підтримка 145,67. Якщо вона встоїть, очікується відновлення до рівня 146,92. В іншому випадку пара продовжить падіння до мети 144,97.

USD/CAD

Пара USDCAD впала у понеділок на тлі послаблення американської валюти. Зараз ціна знаходиться на півдорозі до рівня підтримки 1,3565 – 1,3661.На чотиригодинному графіку USDCAD бачимо, що котируванням залишається достатній запас ходу на південь до підтримки 1,3565. Однак положення пари в середині боковика 1,3565 – 1,3661 не виключає руху ціни до будь-якої з його меж. Тому відновлення теж можливе в умовах мізерного фону новин і відсутності значущих драйверів волатильності.

Gold

Золото відновлюється завдяки ослабленню долара США. Локально завдяки мізерному фону новин сьогодні рух вгору може продовжитися.

Технічно ціна дорогоцінного металу знаходиться на шляху до пунктирного рівня опору 1936,88, до якого зберігає запас ходу. Актуальний рівень підтримки при цьому залишається на позначці 1908,66.

Brent

Ціни на нафту знизилися у понеділок, але під час європейської сесії повернули позиції. Зміцнення долара США минулого тижня та економічні проблеми у Китаї вплинули на перспективи попиту на пальне. Проте скорочення поставок, що продовжуються, Саудівською Аравією і Росією допомогли зберегти нафту марки Brent вище 90 доларів за барель.

Котирування продовжують консолідуватися поблизу максимумів минулого тижня в межах діапазону 89,00 – 92,05. Зараз ціна має достатній запас ходу до його верхнього кордону.

Поділіться цією новиною: