Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 1.12.2022

Долар залишається під тиском другої торгової сесії поспіль. Його ціна впала, зокрема, до тримісячного мінімуму щодо ієни у четвер.

Учасники ринку зосередилися на коментарях голови ФРС Джерома Пауелла про те, що темпи підвищення процентних ставок можуть бути сповільнені вже у грудні.

Пауелл зазначив, що «уповільнення на даному етапі є хорошим способом збалансувати ризики», але додав, що контроль над інфляцією «вимагатиме утримання політики на обмежувальному рівні протягом деякого часу».

Сьогодні очікується насичене фон новин, який локально може позначитися на волатильності, тоді як увага учасників ринку зміщується на п'ятничний звіт із зайнятості в США.

О 10:55 вийде індекс ділової активності PMI у виробничому секторі Німеччини за листопад. Прогнозується його значення лише на рівні 46,7, як й у минулому періоді.

Об 11:30 буде опубліковано промислове PMI Великобританії за листопад. Він очікується на рівні 46,2, що збігається з попереднім значенням.

О 15:30 вийде статистика щодо витрат на особисте споживання в США. Базовий ціновий індекс видатків на особисте споживання у жовтні, як очікується, скоротився з 0,5% до 0,3%. Витрати фізичних осіб зросли з 0,6% до 0,8%.

О 15:30 також вийде щотижневий звіт щодо первинних звернень за допомогою з безробіття в США. За прогнозом, він скоротиться з 240 тисяч до 235 тисяч.

О 17:00 буде опубліковано індекс ділової активності у виробничому секторі США від ISM за листопад. Очікується, що він скоротиться з 50,2 до 49,8.

EUR/USD

Пара EURUSD відпрацювала обидві межі діапазону 1,0350 – 1,0461 і сьогодні торгується під його опором.

Звідси можливі два сценарії розвитку подій: або розворот у боковику донизу, або спроба вийти з нього вгору. У другому випадку наступною метою зростання буде рівень опору 1,0606.На чотиригодинному графіку EURUSD бачимо відскок від опору 1,0461 і свічковий патерн ведмежого поглинання, що намітився, що підвищує ймовірність повернення пари до підтримки 1,0350.

GBP/USD

Пара GBPUSD виросла в четвер у діапазоні 1,1904 – 1,2068 на тлі ослаблення долара США.

Сьогоднішня спроба закріплення вище за рівень 1,2068 створює передумови для повернення ціни до повторного тестування лінії опору висхідного тренду.На чотиригодинному графіку GBPUSD бачимо спробу ціни закріпитися вище за рівень 1,2068, але поки що мало даних для остаточних висновків. Котирування ще мають запас ходу до максимумів торгової сесії 24 листопада.

USD/JPY

Пара USDJPY впала на тлі ослаблення долара США Котирування вийшли вниз з бокового діапазону 137,66 – 139,37 і досягли підтримки 136,18. Якщо вона не встоїть, наступною метою на південь буде рівень 135,19.На чотиригодинному графіку USDJPY бачимо, що пара вийшла вниз із симетричного трикутника і вже відпрацювала потенціал зниження фігури. До того ж намітився низхідний тренд, підтримки якого досягнуто.

На цьому тлі не варто виключати відновлення ціни, найближчою метою при цьому є опір 137,66 – 139,37.

USD/CAD

Пара USDCAD впала в середу, втративши досягнення останніх двох днів. Сьогодні котирування опустилися під рівень 1,3457. Якщо цей опір встоїть, наступною метою ослаблення буде рівень 1,3351.На чотиригодинному графіку USDCAD пара майже досягла підтримки, проте невеликий запас ходу до неї залишається. Далі технічно є ймовірність відновлення у каналі, і тоді метою зростання буде рівень 1,3661.

Gold

Ціни на золото досягли двотижневого максимуму у четвер, чому сприяло ослаблення долара США.

Американська валюта знизилася після того, як виступ голови Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла викликав очікування щодо невеликого підвищення процентних ставок на грудневому засіданні.

Котирування дорогоцінного металу сьогодні вийшли вгору з бокового діапазону 1729,33 - 1765,25. Тепер найближчою метою для зростання є максимуми від 15 листопада. Їх оновлення та закріплення ціни вище відкриє Gold шлях до опору 1807,92.

Brent

Ціни на нафту трохи знизилися на азіатських торгах у четвер через невизначеність, що зберігається напередодні недільної зустрічі ОПЕК+.

Тим часом ослаблення обмежень, запроваджених у зв'язку з COVID у найбільшому у світі імпортері сирої нафти Китаї, обмежило зниження цін.

У четвер котирування марки Brent піднялися вище за рівень 85,62 і поки тримаються вище за нього. Якщо рівень устоїть, цін може повернутися до зростання та продовжити рух до найближчого рівня опору 88,50.

 

Поділіться цією новиною: