Аналітичний огляд валютного та сировинного ринку на 1.11.2023

Японська єна залишається у фокусі уваги другий день після того, як у вівторок вона впала, досягнувши річного мінімуму. Рішення Банку Японії щодо пом'якшення грошово-кредитної політики було розцінено як неадекватне.

Однак уже в середу японська валюта знайшла опору на тлі відновлення погроз інтервенції з боку Японії, після більш різких, ніж зазвичай, зауважень провідного валютного дипломата Японії Масато Канди.

Банк Японії у вівторок підвищив прогнози щодо інфляції, але не процентні ставки. На ринку це коригування політики не було розцінене як достатнє, щоб закрити величезний розрив у відсоткових ставках між Японією та іншими країнами, через що єна впала на 13% цього року.

Експерти вважають, що основним фактором, що стоїть за нещодавнім рухом єни, є спекулятивна торгівля. Також увага інвесторів переключилася на рішення ФРС, які будуть оголошені сьогодні о 20:00. Очікується, що основна процентна ставка буде збережена на рівні 5,50%. При цьому буде опубліковано заяву FOMC.

О 20:30 відбудеться пресконференція FOMC.

Також о 14:15 буде опубліковано звіт щодо зміни кількості зайнятих у несільськогосподарському секторі США від агентства ADP за жовтень. Прогноз передбачає 150 тисяч проти 89 тисяч місяцем раніше. Вплив на волатильність долара США можливий у разі значного відхилення від прогнозу.

EUR/USD

Пара EURUSD падає другий день, повернувшись до підтримки бокового діапазону 1,0536 – 1,0695 між двома пунктирами. Подальший напрямок ціни сьогодні залежатиме від того, чи встоїть після новин із США рівень 1,0536. При його пробою та закріпленні нижче наступною метою на південь буде горизонталь 1,0461.На чотиригодинному графіку EURUSD підтримка висхідного тренду тестується на міцність. Той факт, що ціні не вдалося оновити попередній максимум в рамках каналу, створює передумови для зламу тренду. Якщо ціна закріпиться нижче за рівень 1,0536, ослаблення продовжиться.

GBP/USD

Пара GBPUSD залишається поблизу підтримки бокового діапазону 1,2068 – 1,2307. Чи триватиме відновлення пари в цьому коридорі, залежатиме від сьогоднішньої реакції долара на риторику ФРС та дані із США.На чотиригодинному графіку GBPUSD пара торгується в середині низхідного каналу, звідки може відновитися до опору поблизу позначки 1,2250, якщо волатильність американської валюти не скоригує цей технічний сценарій.

USD/JPY

Єна впала до річного мінімуму у вівторок, досягнувши ціни 151,70 за долар. Відступ від цього кордону може повернути ціну до підтримки 150,00, але така можливість залежатиме від сьогоднішньої реакції долара США на риторику ФРС.На чотиригодинному графіку USDJPY сформовано локальний висхідний тренд, від опору якого ціна відступила вниз. Якщо низхідна корекція буде підтримана динамікою долара США та японськими інтервенціями, котирування можуть досягти області близько 149 єн за долар.

USD/CAD

Пара USDCAD три дні проторговувала опір 1,3862, а сьогодні намагається закріпитися вище за нього. Оновлення вчорашніх максимумів відкриє котируванням шлях до рівня 1,4001.На чотиригодинному графіку USDCAD сформувався локальний діапазон 1,3822 - 1,3888 між двома пунктирами (між максимумами та мінімумами попереднього дня). Якщо вихід з нього не вдасться, пара може повернутися до зниження в цих межах.

Gold

Золото знижується третій день поспіль, досягнувши рівня підтримки бокового діапазону 1974,51 – 1998,19. Сьогодні рішення ФРС і риторика голови центробанку Джерома Пауелла може позначитися на динаміці долара США, з яким дорогоцінний метал торгується у зворотній кореляції.

У разі падіння долара золото може відновитись у вказаному діапазоні. Інакше пробій підтримки 1974,51 відкриє котируванням шлях до наступної на південь мети 1949,80.

Brent

Ціни на нафту зросли на азіатських торгах у середу напередодні засідань центральних банків цього тижня. Водночас, ринок уважно стежить за останніми подіями в конфлікті між Ізраїлем і ХАМАС, які можуть створювати загрозу поставкам.

Варто зазначити, що локальне відновлення ціни на суміш марки Brent після дводенного падіння підтверджує локальну невизначеність навколо рівня 85,62. Якщо його пробою виявиться хибним, ціна може повернутися в діапазон 85,62 – 89,00. В іншому випадку падіння може продовжитися у напрямку наступної підтримки 81,80.

Поділіться цією новиною: