Зростання ВВП Німеччини в 21г може виявитися нижчим за прогноз Бундесбанку

Темпи зростання ВВП Німеччини в поточному році можуть виявитися гіршими за прогнози, а восени найбільша економіка Європи може випробувати тиск через нову хвилю коронавірусу, йдеться в звіті центробанку Німеччини в понеділок.

Прогноз Бундесбанку передбачає зростання економіки Німеччини на 3,7% в 2021 році і на 5,2% в 2022 році.

Як очікується, влітку німецька економіка продемонструє активний підйом на тлі ослаблення обмежувальних заходів, особливо в секторі послуг і туризму зокрема. Якщо число заражень коронавірусом буде рости, восени деякі обмеження можуть повернутися, але завдяки вакцинації ці заходи будуть не такими суворими, як раніше, говориться в повідомленні ЦБ.

У такій ситуації ризик являє собою уповільнення темпів вакцинації, а індикатори настроїв вказують на підвищені побоювання з приводу дельта-штаму коронавірусу.

"Штам дельта і погіршення динаміки вакцинації можуть привести до нового посилення захисних заходів, - зазначив Бундесбанк. - Це в свою чергу надасть додатковий тиск на економіку в осінньому кварталі".

Бундесбанк як і раніше очікує, що інфляція в Німеччині може наблизитися до 5% під кінець року, що істотно вище цільового показника Європейського центрального банку в 2%. На початку наступного року очікується різке уповільнення темпів зростання споживчих цін.

23.08.2021

Поделитесь этой новостью: