Зростання споживчих цін у США у лютому прискорилося до 7,9%

Споживчі ціни (індекс CPI) у США у лютому злетіли на 7,9% щодо того ж місяця минулого року, свідчать дані міністерства праці країни. Показник співпав із прогнозом аналітиків, опитаних агентством Bloomberg. Інфляція прискорилася порівняно з 7,5% у січні.

У помісячному вирахуванні індекс CPI у лютому виріс на 0,8%, що також виявилося на рівні прогнозів експертів.

Ціни без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс Core CPI) минулого місяця збільшилися на 0,5% до січня, а в річному вираженні зростання склало 6,4%. Обидва показники збіглися з консенсус-прогнозом.

Прискорення інфляції зумовлене зростанням цін на енергоносії, а також нестачею робочих кадрів, збільшенням попиту і перебоями в глобальних ланцюжках поставок, зазначає Trading Economics.

Минулого місяця енергоресурси подорожчали на 25,6% у річному вираженні (після зростання на 27% у січні), у тому числі ціни на бензин підскочили на 38% (+40% у січні).

Темпи зростання цін на житло прискорилися до 4,7% з 4,4%, на продукти харчування – до рекордних з липня 1981 року 7,9% із січневих 7%, на нові автомобілі – до 12,4% з 12,2% . Вживані легкові та вантажні автомобілі зросли у ціні на 41,2% після підвищення на 40,5% у січні.

Тим часом, основний ефект від військової операції РФ в Україні, що призвела до зльоту цін на нафту і газ, виявиться лише пізніше - і лише погіршиться рішенням Вашингтона відмовитися від імпорту нафти з Росії, пише Trading Econоmics. Раніше очікувалося, що інфляція досягне піку в березні і почне знижуватися, однак у світлі недавніх подій темпи зростання споживчих цін триматимуться на високому рівні довше, ніж передбачалося.

10.03.2022

Поделитесь этой новостью: