Японські акції в мінусі після слів глави Moderna про новий штам COVID-19

Фондові індекси Японії знизилися у вівторок за підсумками третьої сесії поспіль після слів глави фармкомпанії Moderna про те, що існуючі вакцини від коронавірусу, швидше за все, будуть набагато менш ефективними проти нового штаму омікрон.

Індекс Nikkei знизився на 1,63% до 27.821,76 пунктів, опустившись до мінімуму з 7 жовтня. Більш широкий індекс Topix опустився на 1,03% до 1.928,35 пункту, впавши ще нижче за 200-денну ковзну середню.

Лідерами зниження стали папери Nissan Motor Co Ltd, Nippon Sheet Glass Co Ltd та Mitsubishi Motors Corp, що подешевшали на 5,16%, 4,74% та 4,44% відповідно.

Гендиректор Moderna Стефан Бансель сказав в інтерв'ю Financial Times, що доступні вакцини від коронавірусу, ймовірно, будуть менш ефективними проти нового штаму COVID-19 порівняно з попередніми варіантами.

"Повідомлення про вакцину стало лише приводом, і це поверхова причина. Справжня проблема полягає у скороченні надлишкової ліквідності. Вечірка закінчилася", - сказав інвестиційний директор Libra Investments Ясуо Сакума.

Акції автовиробників Nissan Motor, Mitsubishi Motors та Toyota впали на 5,2%, 4,4% та 0,6% відповідно.

Субіндекс сталеливарних компаній у Topix втратив 2,4%, очоливши зниження. Транспортні компанії впали на 1,9%.

30.11.2021

Поделитесь этой новостью: