Які бренди пішли з Росії: Apple, Nike і не лише

З початку війни в Україні на Росію чиниться безпрецедентний санкційний тиск з боку насамперед Євросоюзу та США. У рамках введених санкцій країну вже залишило велика кількість брендів, багато хто з них повністю припинив співпрацю, інші лише оголосили про тимчасове призупинення роботи. Investing.com зібрав найвідоміші компанії, які вже пішли з Росії.

Технології
Найбільша технологічна компанія Microsoft оголосила про тимчасове призупинення продажу товарів та надання послуг у Росії, а також технологічний гігант обмежив доступ до своїх ігор для російських користувачів. Аналогічну заяву зробили Apple, NVIDIA, AMD та Amazon. Крім того, Samsung вирішила призупинити постачання смартфонів, чіпів та іншої техніки до Росії. Про свій відхід повідомила компанія Adobe припинила продаж своїх продуктів та надання послуг у Росії. Крім того, державним ЗМІ було закрито доступ до сервісів Adobe Creative Cloud, Adobe Document Cloud та Adobe Experience Cloud.

Також пішли: Activision Blizzard; American Express; Autodesk; Cisco Systems Inc.; Dell; Dropbox; Ericsson; Epic Games; HP; Intel; Lenovo; LinkedIn; Oracle; Panasonic; PayPal; Rockstar Games; WebMoney.

Автомобілі
Серед автомобільних марок Росію покинув гурт VAG (Audi, Skoda, Volkswagen, Lamborghini, Bentley, Ducati, Porsche). BMW вирішила призупинити постачання в Росію нових автомобілів та заморозити виробництво на заводі «Автотор» у Калінінградській області. Свої поставки припинила компанія Jaguar Land Rover. Також Mercedes-Benz вирішила зупинити експорт машин до Росії, компанія на якийсь час зупинила випуск машин компанії в Сонячногірському районі Підмосков'я. При цьому представники Toyota повідомили, що компанія не планує йти з російського ринку та закривати завод у Росії.

Також пішли: Ford; Honda; Infiniti; Nissan; Rolls-Royce.

Одяг, взуття, прикраси
Найбільші виробники спортивного одягу Adidas, Nike та Puma оголосили про свій вихід з Росії. Також свою роботу припинили брендові онлайн-магазини Asos та Farfetch. Компанії H&M, Crocs та Levi's також призупинили свою роботу на території країни. Крім того, Louis Vuitton Moet Hennessy закрила 124 своїх магазини. Аналогічним чином надійшли компанії Cartier та Chanel, Hugo Boss та Hermes.

Також пішли: Inditex (бренди Zara, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius); Керінг (Gucci, Saint Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen); Mango; Swarovski; Pandora; Reserved; Victoria's Secret; Uniqlo.

Продукти та громадське харчування
Burger King призупинив корпоративну підтримку російського ринку, у тому числі маркетинг та забезпечення ланцюжка постачання. Найпопулярніша у всьому світі мережа McDonald's тимчасово закрила свої 850 ресторанів у Росії. Michelin (французький гастрономічний гід) вирішив заморозити свої проекти в Росії. У 2022 році Москва не братиме участі у відборі ресторанів, які претендують на зірку путівника.

Також пішли: Starbucks; Yum! Brands (KFC та Pizza Hut); Nestle; Danone; PepsiCo; Coca-Cola.

14.03.2022

Поделитесь этой новостью: