Влада Саудівської Аравії передала 4% акцій Aramco під управління суверенного фонду

Влада Саудівської Аравії передала 4% акцій державної нафтокомпанії Saudi Arabian Oil Co. (Aramco) під управлінням суверенного фонду Public Investment Fund (PIF).

Передача держінвестфонду пакета вартістю $80 млрд "є частиною довгострокової стратегії Саудівської Аравії з реструктуризації економіки" відповідно до плану її розвитку на період до 2030 року, йдеться в поширеному в неділю повідомленні PIF.

Як зазначається, цей крок підтримає реалізацію плану збільшення активів в управлінні PIF до 4 трлн саудівських ріалів ($1,1 трлн) до кінця 2025 року з нинішніх $480 млрд.

"Передача акцій зміцнить сильну фінансову позицію фонду і підтримає високі кредитні рейтинги в середньостроковій перспективі, оскільки PIF у стратегії залучення фінансування спирається на вартість своїх активів та доходи від активів, що знаходяться в управлінні", - йдеться в повідомленні.

У вересні 2021 року глава PIF Ясір аль-Румайян оголосив про намір фонду "незабаром" розмістити перший випуск "зелених" облігацій. У лютому поточного року PIF отримав рейтинги від двох міжнародних агентств, і це сприйняли інвестори як сигнал того, що фонд близький до розміщення бондів. Fitch надало PIF рейтинг "A", а Moody's - "A1".

Аналітики відзначають, що PIF може використовувати частку Aramco як забезпечення при залученні запозичень або продати акції як на ринку, так і окремими частинами стратегічним інвесторам, пише The Wall Street Journal.

Саудівська Аравія залишиться найбільшим акціонером Aramco, зберігши у себе понад 94% акцій компанії.

14.02.2022

Поделитесь этой новостью: