Влада КНР обрушили акції виробників чіпів

Акції китайських виробників процесорів подешевшали в ході торгів у понеділок, 9 серпня, на 6-8% - після того, як уряд Китаю висловив своє невдоволення ринком, написав Bloomberg.

У п'ятницю, 6 серпня, державний телеканал CCTV повідомив, що деякі дистриб'ютори на ринку процесорів для автомобілів недобросовісно завищили ціни. Продавців закликали проявити більше дисциплінованості. Це насторожило інвесторів. Наслідком страху стало падіння акцій найбільшого китайського виробника чіпів - Taiwan Semiconductor Manufacturing на біржі в Гонконгу на 5,5%, тоді як акції Hua Hong Semiconductor Ltd впали на 8,6%, акції Will Semiconductor Co Ltd Shanghai, що котируються на Шанхайській біржі, впали на 6,6%, а акції Hubei Tech Semiconductors Co - на 6,6%.

Майже щороку дефіцит процесорів в світі привів до зростання цін на них, що ускладнило прагнення Китаю стати лідером з виробництва складних компонентів, що використовуються в самих різних пристроях, наприклад таких, як смартфони. Китайські автовиробники сьогодні змушені імпортувати близько 90% необхідних мікросхем високої якості.

Поки ринок обережно намагається знайти ознаки того, на які інші сектори може обрушитися удар регуляторів Пекіну наступного разу. Нагадаємо, що заборона на одержання прибутку компаній, що надають приватні послуги репетиторства, породив різку розпродаж минулого місяця акцій відповідних китайських фірм. Подальші репресії торкнулися сферу комп'ютерних ігор і електронних сигарет.

09.08.2021

Поделитесь этой новостью: