Влада Китаю вимагає від Ant розділити платіжний сервіс Alipay

Влада Китаю має намір розділити платіжний сервіс Alipay, що належить компанії мільярдера Джека Ма Ant Group, кількість користувачів якого становить понад 1 млрд, пише газета Financial Times з посиланням на інформовані джерела.

За словами джерел, Пекін вимагає від Ant виділити в самостійний бізнес сервіси онлайн-кредитування Huabei і Jiebei, залучити в нього сторонніх акціонерів, а також створити для цих операцій самостійний додаток.

Відповідно до плану китайської влади, Ant повинна передавати призначені для користувача дані, використовувані при прийнятті рішень щодо видачі кредитів, в нове бюро кредитних історій, яке буде частково належати державі, кажуть джерела.

"Пекін впевнений, що влада великих технологічних монополій пов'язана з тим, що вони контролюють дані, - зазначив один з джерел FT. - Він хоче покласти цьому край".

Швидке зростання кредитного бізнесу Ant був однією з основних причин високого інтересу інвесторів до IPO компанії, яке планувалося в минулому році, але було скасовано владою КНР, пише газета. Підрозділ CreditTech, що об'єднує операції Huabei і Jiebei, вперше випередило ключовий бізнес по обробці платежів за обсягом виручки в першому півріччі 2020 року, коли на нього припало 39% доходів Ant.

У минулому році на частку CreditTech довелося приблизно 10% всіх споживчих кредитів (без урахування іпотеки), виданих в Китаї.

13.09.2021

Поделитесь этой новостью: