Великобританія схвалила вакцину від COVID-19

Вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech схвалили в Великобританії. Таким чином Сполучене Королівство стало першою державою яке схвалило вакцину від ковіда.

Вакцина буде доступна для застосування по всій країні з 7 грудня. Влада вже замовили 40 млн доз препарату. Так як для ефективності вакцини пацієнтам необхідно зробити по два уколи, препарату вистачить на 20 млн чоловік, зазначає The Guardian.

Першими вакцину отримають британці з підвищеним ризиком зараження - спочатку мешканці та персонал будинків престарілих, потім інші громадяни старше 80 років і потім працівники системи охорони здоров'я. Масова вакцинація для людей які старші 50 років, а також молодих громадян з хронічними захворюваннями, стане можливою з надходженням більшого числа доз препарату в 2021 році.

Pfizer і BioNTech 20 листопада також подали заявку на використання своєї вакцини в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США і 30 листопада - в Європейське агентство з лікарських препаратів. Якщо дозвіл американського регулятора буде отримано, застосування препарату в Європі може початися вже в грудні. Вартість однієї дози вакцини для країн, що входять в ЄС, становитиме 15,5 ($18,34) євро, повідомляв раніше Reuters.

За результатами випробувань Pfizer і BioNTech оцінили ефективність своєї вакцини в 95%. З 170 добровольців, які брали участь в тестуванні препарату і заразилися коронавірусом, 162 отримали плацебо, і лише 8 осіб були щеплені вакциною-кандидатом.

02.12.2020

Поделитесь этой новостью: