Вартість газу в Європі оновила 3-місячні максимуми

На тлі суворих прогнозів погоди і спростування очікувань можливого збільшення транзиту російського газу через Україну в травні, спотова ціна на газ в Європі оновила значення 3-місячного максимуму.

Ціна газу з поставкою в середу на голландському хабі TTF зросла до $272 за тисячу кубометрів, що є максимальним значенням з 24 січня.

З початку року середня ціна контракту "на день вперед" на TTF склала $236 за тисячу кубометрів. До бюджету "Газпрому" на 2021 рік закладена середня ціна експорту газу в далеке зарубіжжя в $170 за тисячу кубів. Більше 60% продажів "Газпрому" до Європи зараз здійснюються за спотовими цінами "на місяць вперед", інші - з прив'язкою до ціни на нафту, за довшими ф'ючерсах, спотовими цінами на газ і гібридного механізму.

Європа відчуває помітний дефіцит газу для закачування в ПСГ, і крива ціни на TTF показує вплив спекуляцій про перспективи поставок російського газу через Україну на європейські котирування. У п'ятницю "Оператор ГТС України" несподівано оголосив аукціон на додаткову прокачку газу до Європи на травень в обсязі в половину від величин поточних поставок: 64 млн куб. м на добу понад поточної прокачування в 124 млн кубів. У той же день ціна газу впала на $22. У вівторок в момент завершення яке проігнорувв "Газпромом" і аукціону що не відбувся  ціна відскочила до колишніх висот і продовжила зростання.

Закачування газу в європейські ПСГ з початком нового робочого тижня (останні дані портал Gas Infrastructure Europe призводить за підсумками газових доби 26 квітня) хоч і продовжилася, але істотно скоротилася в обсягах. Європа вже на місяць спізнюється з початком кампанії по відновленню запасів в сховищах і без форсованого імпорту в усіх напрямках поставок - по трубах і через СПГ Європі не підготуватися до нової зими належним чином.

28.04.2021

Поделитесь этой новостью: