В Україні фізособу визнали банкрутом

За даними офіційного сайту Вищого господарського суду 12 грудня в Україні вперше з'явилася фізична особа-банкрут ним став Сергій Тищенко, на його адресу було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність. Дана процедура стала можлива завдяки тому, що 21 квітня 2019 року набрав чинності Кодекс України про процедури банкрутства. Тепер завдяки нововведенням банкрутами можуть визнавати фізичні особи, що раніше було неможливо.

При цьому, виступити ініціатором банкрутства може тільки фізична особа, для цього потрібно підготувати позовну заяву до Господарського суду, зазначивши коло кредиторів і суму боргу перед ними, свій фінансовий стан і наявне майно, для якого необхідно сплатити суму в 30000 гривень авансового платежу за послуги арбітражного керуючого. Протягом перших п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом він не може знову ініціювати банкрутство, за винятком погашення всіх боргів боржником передбаченому Кодексом порядку.

Після визнання фізичної особи банкрутом він зобов'язаний перед укладаннями кредитних договорів, договорів про позики, поручительства або застави письмово повідомляти про свою неплатоспроможність інші сторони таких договорів протягом п'яти років, також три роки після визнання фізичної особи банкрутом його ділова репутація не може вважатися бездоганною.

18.12.2019

Поделитесь этой новостью: