В очікуванні літнього попиту ціна на Brent наближається до $72

У п'ятницю ціна на нафту Brent наблизилася до $72 за барель, торгуючись близько дворічного максимуму, оскільки високий рівень дотримання угоди ОПЕК+ і відновлення попиту переважили побоювання про нерівномірне поширення вакцин від COVID-19 в світі.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,22% до $71,47 за барель до 13:48 за Києвом, марки WTI - на 0,31% до $69,02 за барель.

"Після довгих роздумів Brent, схоже, знайшла новий притулок на рівні вище $70, - сказав Стівен Бреннок з PVM. - Літо і відкриття світової економіки сприятливі для попиту в другій половині року".

За тиждень Brent може зрости більш ніж на 2,8%, а WTI - на 4% - другий тиждень зростання поспіль.

"Америка і Європа далеко просунулися в своїх зусиллях по вакцинації", - відзначають аналітики, але повільний процес вакцинації як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються Азії означає, що "не можна сказати коли будуть ослаблені заходи соціального дистанціювання в регіоні".

Число заражень коронавірусом в світі перевищило 170 мільйонів, а число померлих наблизилося до 3,8 мільйона.

Нафта дорожчала на цьому тижні, оскільки ОПЕК+ прогнозує, що попит буде випереджати пропозицію в другій половині 2021 року. Група у вівторок домовилася не змінювати темпи поступового нарощування видобутку до кінця липня.

Запаси нафти в США знизилися сильніше прогнозу минулого тижня, але запаси бензину виросли, вказавши на те, що попит на кінцеві продукти не відповідає обсягам переробки.

04.06.2021

Поделитесь этой новостью: