У жовтні інфляція у Франції прискорилася до 2,6%

Споживчі ціни у Франції у жовтні 2021 року, розраховані за французькими стандартами, зросли на 2,6% у річному вираженні після зростання на 2,2% у вересні, свідчать остаточні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни збільшились на 0,4%. Результат збігся із попередньо оголошеною динамікою. Аналітики також не очікували перегляду.

Прискорення інфляції пов'язане із посиленням зростання цін на енергоносії, зазначає Insee.

Рівень інфляції без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (базова інфляція) минулого місяця прискорився до 1,4% з 1,3% місяцем раніше.

Ціни на продукти харчування у Франції у жовтні зросли на 0,7% у річному вираженні, при цьому свіжі продукти стали дорожчими на 1,5%. За місяць ціни на харчові продукти знизилися на 0,2%. Ціни на енергоносії підскочили на 20,2% у річному вираженні та збільшились на 4,8% за місяць. Промислові товари подорожчали на 0,3% та на 0,2% відповідно. Послуги стали дорожчими на 1,8% за рік і не змінилися за місяць. Зростання цін на тютюн за рік склало 4,8%.

Споживчі ціни у Франції, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, у жовтні 2021 року зросли на 3,2% у річному вираженні після підвищення на 2,7% у вересні. Динаміка збіглася як із попередніми даними, так і з консенсус-прогнозом експертів. Підвищення цін щодо попереднього місяця становило 0,4%.

16.11.2021

Поделитесь этой новостью: