У вересні зростання споживчих цін в Британії сповільнився до 3,1%

Споживчі ціни у Великобританії у вересні виросли на 3,1% в порівнянні з тим же місяцем минулого року, свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни. Інфляція сповільнилася в порівнянні з серпневими 3,2%.

Аналітики, опитані Trading Economics, в середньому очікували збереження інфляції на серпневому рівні в 3,2%.

Вартість продуктів харчування в Британії в минулому місяці була на 0,8% вище, ніж роком раніше, житлово-комунальні послуги подорожчали за рік на 1,9%. Послуги готелів та ресторанів стали дорожче на 5,1%, ціни на транспорт зросли на 8,4%, на культурні заходи - на 2,7%.

Споживчі ціни зросли на 0,3% щодо серпня. Експерти в середньому прогнозували підйом на 0,4%. Місяцем раніше інфляція склала 0,7%.

Ціни без урахування продуктів харчування, алкоголю, тютюну та енергоносіїв (базова інфляція, CPI Core) зросли минулого місяця на 2,9% в річному вираженні після підйому на 3,1% в серпні. Індекс CPI Core в щомісячному обчисленні збільшився на 0,4% (на 0,7% в серпні). Експерти очікували підвищення показників у вересні відповідно на 3% і 0,5%.

Роздрібні ціни (індекс RPI) підскочили на 4,9% в річному вираженні і збільшилися на 0,4% в порівнянні з попереднім місяцем. Саме індекс RPI використовується британськими роботодавцями при веденні переговорів про зарплату. Різниця в динаміці індексів CPI і RPI пов'язана з урахуванням витрат на житло в RPI, а також різною вагою авіатарифів, страхування і цін на бензин.

Базові ціни виробників (індекс PPI Core) у вересні збільшилися на 5,9% в річному вираженні і на 0,5% щодо серпня.

20.10.2021

Поделитесь этой новостью: