У вересні інфляція у Франції прискорилася до 2,1%

Споживчі ціни у Франції у вересні 2021 року розраховані за французькими стандартам, виросли на 2,1% в річному вираженні після підвищення на 1,9% в серпні, свідчать попередні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни знизилися на 0,2%. Аналітики очікували зростання першого показника на 2,1% і зниження другого на 0,1%, повідомляє Trading Economics.

Прискорення інфляції пов'язане зі збільшенням росту цін на послуги та енергоносії, зазначає Insee.

Ціни на продукти харчування у Франції у вересні збільшилися на 1% в річному порівнянні, при цьому свіжі продукти стали дорожчими на 4,6%. Ціни на енергоносії збільшилися на 14,4% після зростання на 12,7% в серпні. Ціни на промислові товари зросли на 0,4%. Послуги стали дорожчі на 1,5% після підвищення на 0,7% в серпні. Ціни на тютюнові вироби зросли на 4,8%.

Споживчі ціни, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, у вересні 2021 року зросли на 2,7% в річному вираженні.

Темпи інфляції прискорилися в порівнянні з 2,4% в серпні. Експерти в середньому прогнозували зростання споживчих цін у вересні на 2,8%, свідчать дані Trading Economics.

Insee опублікувало також дані про споживчі витрати французів в серпні.

Споживчі витрати у Франції в серпні виросли на 1% в порівнянні з попереднім місяцем, коли їх зниження становило 2,4%. Аналітики, опитані Bloomberg, не очікували їх зміни в порівнянні з попереднім місяцем.

Витрати французів на товари тривалого користування знизилися на 0,2%. Витрати на енергоносії зросли на 0,6%, на продукти харчування - на 3,1%.

30.09.2021

Поделитесь этой новостью: