У третьому кварталі економіка Китаю значно сповільнилася

Темпи зростання китайської економіки в третьому кварталі сповільнилися до річного мінімуму через перебої в енергопостачанні, проблем з ланцюгами постачання й волатильності на ринку нерухомості.

Обсяг китайського ВВП в липні-вересні збільшився на 4,9% в річному вираженні і на 0,2% щодо другого кварталу, показали офіційні дані в понеділок. Опитані Reuters аналітики очікували зростання на 5,2% і 0,5% відповідно.

"Відновлення внутрішньої економіки все ще нестабільне і нерівномірне", - сказав представник Національного бюро статистики КНР Фу Лінхуей.

Промисловий сектор Китаю продовжує зазнавати труднощів через брак електроенергії, викликаної дефіцитом вугілля, а також з-за посилення екологічних вимог до сталеливарних підприємств.

Промислове виробництво у вересні збільшилася на 3,1% в річному обчисленні, мінімальними темпами з березня 2020 року, недотянув до очікуваних 4,5%. Виробництво алюмінію знизилося п'ятий місяць поспіль, а виплавка сталі в перерахунку на середньодобові темпи впала до мінімуму з 2018 року.

Разом з тим роздрібні продажі в Китаї у вересні збільшилися на 4,4% щодо аналогічного місяця роком раніше, значно випередивши прогноз, який передбачав зростання на 3,3%.

Крім того, безробіття в КНР знизилася до 4,9% з серпневих 5,1%.

"Більшість (негативних) факторів викликані політичними рішеннями ... в економіці багато проблемних місць, і ці проблеми нікуди не подінуться найближчим часом, тому що політика не зміниться, і тому проблеми збережуться в 2022 році", - сказала старший економіст ING Айріс Пан .

У 2021 році економіка Китаю, як очікується, виросте на 8%, сказав у неділю глава Народного банку Китаю І Ган.

18.10.2021

Поделитесь этой новостью: