У серпні японське промислове виробництво скоротилося другий місяць поспіль

Обсяг промислового виробництва в Японії знизився за підсумками другого місяця поспіль в серпні на тлі збоїв в ланцюжках поставок в автомобільній галузі через пандемію коронавірусу, показали офіційні дані в четвер.

Промвиробництво в Японії в серпні впало на 3,2% в місячному вираженні після скорочення на 1,5% місяцем раніше. Опитані Reuters аналітики очікували більш помірного зниження - на 0,5%.

Найбільші японські автовиробники, включаючи Toyota Motor Corp, Nissan Motor Co і Honda Motor Co, були змушені знизити випуск машин через брак деталей. Проблеми можуть зберегтися і в жовтні, попередила раніше галузева організація.

"Скорочення виробництва автомобілів торкнулося багатьох інших суміжних секторів, які змушені знижувати поставки, коли заводи стоять, - сказав Такесі Мінамі, головний економіст дослідницького інституту Норінчукін. - Пауза у відновленні після пандемії в Японії триває довше, ніж в інших країнах".

Виробники, опитані міністерством економіки, торгівлі і промисловості, очікують, що обсяг виробництва зросте на 0,2% у вересні і підскочить на 6,8% в жовтні, але відзначають значні знижувальні ризики для цього прогнозу.

30.09.2021

Поделитесь этой новостью: