У серпні інфляція у Франції прискорилася до 1,9%

Споживчі ціни у Франції в серпні 2021 року розраховані за французькими стандартам, виросли на 1,9% в річному вираженні після зростання на 1,2% в липні, свідчать остаточні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни збільшилися на 0,6%. Результат збігся з попередньо оголошеною динамікою. Аналітики також не очікували перегляду.

Прискорення інфляції пов'язане з відскоком цін на промислові товари і прискоренням зростання цін на продукти та енергоносії, зазначає Insee.

Ціни на продукти харчування у Франції в серпні виросли на 1,3% в річному вираженні, при цьому свіжі продукти стали дорожчими на 6,8%. За місяць ціни на продукти харчування зросли на 0,7%. Ціни на енергоносії підскочили на 12,7% в річному вираженні і збільшилися на 0,6% за місяць. Промислові товари подорожчали на 1,1% в річному вираженні після зниження на 1,1% місяцем раніше. Послуги стали дорожче на 0,7% в річному вираженні. Зростання цін на тютюн за рік склав 5,1%.

Споживчі ціни у Франції, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, в серпні 2021 року зросли на 2,4% в річному вираженні, максимальними темпами з жовтня 2018 року. Підвищення відносно червня склало 0,7%. Динаміка інфляції збіглася як з попередніми даними, так і з консенсус-прогнозом експертів, опитаних агентством Bloomberg. У липні споживчі ціни у Франції за стандартами Євросоюзу підвищилися на 1,5% за рік і на 0,1% в порівнянні з попереднім місяцем.

15.09.2021

Поделитесь этой новостью: