У листопаді інфляція у Франції прискорилася до 2,8%

Споживчі ціни у Франції у листопаді 2021 року, розраховані за французькими стандартами, зросли на 2,8% у річному вираженні після зростання на 2,6% у жовтні, свідчать остаточні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни збільшились на 0,4%. Результат співпав із попередньо оголошеною динамікою. Аналітики також не очікували перегляду.

Прискорення інфляції пов'язане із посиленням зростання цін на енергоносії, промтовари та послуги, зазначає Insee.

Рівень інфляції без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (базова інфляція) минулого місяця прискорився до 1,7% з 1,4% місяцем раніше.

Ціни на продукти харчування у Франції в листопаді зросли на 0,5% у річному вираженні, при цьому свіжі продукти стали дешевшими на 0,7%. За місяць ціни на продукти харчування зросли на 0,4%. Ціни на енергоносії підскочили на 21,6% у річному вираженні та збільшилися на 1,5% за місяць. Промислові товари подорожчали на 0,8% та на 0,2% відповідно. Послуги стали дорожчими на 1,9% за рік та на 0,2% за місяць. Ціни на тютюн не змінились.

Споживчі ціни у Франції, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, у листопаді зросли на 3,4% у річному вираженні рекордними темпами за 13 років. Темпи інфляції прискорилися порівняно з 3,2% у жовтні. Динаміка також збіглася як із попередніми даними, так і з консенсус-прогнозом експертів.

15.12.2021

Поделитесь этой новостью: