У Китаї проблему неплатоспроможності Evergrande вирішуватимуть ринковими методами

Нездатність китайського забудовника China Evergrande Group виконати зобов'язання щодо єврооблігацій є ринковою подією, і ця проблема вирішуватиметься ринковими методами, заявив голова Народного банку Китаю (НБК) І Ган.

"Права та інтереси кредиторів та акціонерів будуть повністю враховані відповідно до їх юридичного статусу", - зазначив І Ган.

Заява голови НБК показує, що Пекін не має наміру рятувати Evergrande, боргове навантаження якого перевищує $300 млрд.

Наприкінці минулого тижня компанія в чергове заявила про проблеми з ліквідністю, повідомивши про намір "активно взаємодіяти" з власниками доларових бондів з метою реструктуризації паперів. Цього понеділка минув 30-денний пільговий період виплати відсотків на суму $82,5 млн за єврооблігаціями Evergrande, і даних про те, чи було здійснено ці виплати, поки що немає.

За даними джерел агентства Bloomberg, компанія має намір включити до реструктуризації всі облігації в іноземній валюті.

Акції Evergrande торгуються у Гонконгу, з початку поточного року їхня вартість впала на 88%.

І Ган, який виступав у четвер на онлайн-семінарі на тему майбутнього Гонконгу як міжнародного фінансового центру, зазначив, що Гонконг має ефективну систему, а також чіткі правові норми для вирішення питань, подібних до тих, що виникають в даний час навколо Evergrande.

"Короткострокові ризики, пов'язані з кількома компаніями, не підірвуть фінансову систему Гонконгу у довгостроковій перспективі", - заявив голова НБК.

Він зазначив, що ризики, які несе в собі боргова криза Evergrande для китайської економіки, можуть бути стримані, і в черговий раз повторив, що в ситуації, що склалася, винні "власне погане управління" в Evergrande і "безрозсудне розширення бізнесу" компанії.

09.12.2021

Поделитесь этой новостью: