У грудні інфляція у Великій Британії побила 30-річний рекорд

У грудні 2021 року споживчі ціни у Великій Британії зросли на 5,4% (рік до року), свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни. Грудневий показник показав рекордні темпи зростання із березня 1992 року.

Таким чином, інфляція прискорилася порівняно з листопадом, коли споживчі ціни зросли на максимальні з вересня 2011 року 5,1%.

Аналітики, опитані Bloomberg, в середньому очікували на споживчу інфляцію в грудні на рівні 5,2%. Аналогічний консенсус-прогноз презентував Trading Economics.

Споживчі ціни зросли на 0,5% щодо попереднього місяця. Експерти в середньому прогнозували зростання на 0,3%. У листопаді місячна інфляція складала 0,7%.

Вартість продуктів харчування в Британії минулого місяця була на 4,2% вищою, ніж роком раніше, тоді як у листопаді спостерігалося зростання на 2,5%. Також прискорилося зростання цін у ресторанах та готелях, сильніше подорожчали меблі та товари для дому, а також одяг та взуття. Тим часом зростання цін на транспортні послуги сповільнилося.

Ціни без урахування продуктів харчування, алкоголю, тютюну та енергоносіїв (базова інфляція, CPI Core) зросли у грудні на 4,2% у річному вираженні після підйому на 4,0% у листопаді. Індекс CPI Core у помісячному вираженні збільшився на 0,5%, як і у листопаді. Експерти очікували підвищення показників у грудні відповідно на 3,9% та 0,3%.

Роздрібні ціни (індекс RPI) підскочили на 7,5% у річному вираженні після зростання на 7,1% на місяць раніше. Саме індекс RPI використовується британськими роботодавцями під час переговорів про зарплату. Різниця в динаміці індексів CPI та RPI пов'язана з урахуванням витрат на житло у RPI, а також різною вагою авіатарифів, страхування та цін на бензин.

Ціни виробників (індекс PPI) у грудні збільшилися на 8,7% у річному вираженні після зростання на 9,1% у листопаді, що стало максимальним з вересня 2008 року.

19.01.2022

Поделитесь этой новостью: